Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Poznáváme města České inspirace – vánoční Jindřichův Hradec

V tomto roce zařazujeme ještě jeden zájezd v rámci akce „Poznáváme města České inspirace“. Tentokrát Vás zveme na adventní výlet do další jihočeské perly, a to do města Jindřichův Hradec.  

Zájezd se uskuteční v sobotu 10. prosince 2016. A protože se jedná o vánoční období, pokračujeme odpoledne autobusem z Jindřichova Hradce, nasát adventní atmosféru do rakouského historického městečka Gmünd.

Město Jindřichův Hradec je pro předvánoční výlet jako stvořené. Nacházejí se zde totiž Krýzovy jesličky, největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů.  A co dalšího doporučuje Zuzana Bedrnová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a marketingu z Jindřichova Hradce? „Určitě musíte na státní hrad a zámek, v sobotu 10. prosince zde bude otevřená Černá kuchyně, kde se vaří, dají se koupit dobroty.  Na III. nádvoří je vánoční tržiště a živý betlém, krásná atmosféra a vánoční výzdoba, na náměstí vánoční trhy, všude voní punč a grog…“

Cena zájezdu je 395,-Kč/ osoba a obsahuje dopravu autobusem, místního průvodce při prohlídce města, materiály o Jindřichově Hradci.  A protože se jedná o zájezd vánoční, připraví pro nás zástupci města Jindřichův Hradec nějaké vánoční překvapení jako dárek „Poličákům“.

Zájemci se mohou hlásit v IC Polička  - tel. 461 724 326 či na tel. 468 001 710 popř. na e-mailu nsauerova@policka.org anebo přímo v CK Kotour Riegrova 52, 461 723 740, policka@kotour.cz; www.kotour.cz.

Česká inspirace, sdružení, do kterého patří nejkrásnější města ČR, pracuje již 21 let.  Města se sdružila v roce 1995 díky nadšení bývalých starostů, které spojovalo přátelství, pozitivní vztah k cestovnímu ruchu a kulturní nabídce měst. Poličským zakladatelem byl starosta RNDr. Jakub Skalník. Během let se pár členských měst změnilo, ale Polička, jako jeden ze zakládajících členů, do této skupiny měst, stále patří. Dalšími členy jsou – Litomyšl, Telč, Cheb, Jindřichův Hradec, Hradec Králové, Třeboň a Kutná Hora. Zatím jsme v rámci poznávání měst ČI navštívili Kutnou Horu a Třeboň.

Naděžda Šauerová, členka výkonného výboru České inspirace

 

Přílohy

Adobe reader (PDF) Jindřichův Hradec + Gmünd 2016 (265 kB)

Vložil Šauerová Naděžda (9/22/2016), přečteno 2383x

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Poznáváme města České inspirace – vánoční Jindřichův Hradec