Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Aktuální informace a žádost o součinnost

Vážení spoluobčané,

 

považuji za nezbytné navázat na dva články, které jsem napsal do červnové a zářijové Jitřenky 2017, ve kterých informuji o dvojici bezdomovců, pohybujících se na území našeho města.  

Tato situace nás již několik měsíců vydatně zaměstnává. Především nás zlobí skutečnost, že jsou obtěžováni pokojní a slušní občané, kteří jsou oslovováni ve věci finančních darů.

Za situace, kdy se po několika měsících složitého administrativního jednání obnovilo pozastavené vyplácení důchodu, na které má paní legitimní nárok a její syn stále odmítá řádně pracovat (několik pracovních míst mu bylo nabídnuto), není sebemenší důvod
pro falešné litování.

Vážení a milí spoluobčané, dovolte mi se na Vás obrátit s naléhavou výzvou – nereagujte, prosím, na oslovení ve věci finančního a jiného žebrání. Za současné situace, kdy si sociální systém včetně právního neumí poradit s lidmi tohoto typu, nezbývá, než zvolit tuto formu ochrany našich občanů.

Předem velice děkuji a opakovaně slibuji, že v rámci našich omezených možností nepolevíme v úsilí o zamezení obtěžování našich spoluobčanů.

 

S pozdravem

 

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Vložil Němcová Magdalena (27.3.2018), přečteno 1018x

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Tiskové zprávy | Aktuální informace a žádost o součinnost