Město Polička

Zájem o parcely v Poličce stále trvá

V Tylově domě proběhlo ve středu 7. června 2023 losování o přidělení stavebních parcel v lokalitě JIH.  Rodinné domy tak budou postaveny naproti již zastavěné části nad ulicí Bezručova směrem na Jedlovou (na druhé straně silnice).  Jedná se již o 6. etapu za posledních cca 20 let určenou k výstavbě soukromých domů, a to po 2 etapách v oblasti Mánesova a po 3 etapách v lokalitě Bezručova.  

Z celkového počtu 21 parcel této lokality byly 3 směněny za získání původních pozemků a 18 parcel nabídlo město k prodeji. Za poslední 3 roky bylo evidováno na 50 – 60 zájemců o stavební pozemky. Ti všichni byli informováni a vyzváni k opětovnému potvrzení svého zájmu. Nabídka byla zároveň zveřejněna na úřední desce, v měsíčníku Jitřenka a dalších informačních kanálech města. Celkem bylo potvrzeno 28 žadatelů a společného setkání v Tylově domě se za účelem losování zúčastnilo 25 zájemců, 3 v mezičase ztratili zájem.

„Nejsložitější vždy bývá výkup původních pozemků. Současná doba je velice složitá - inflace, zdražování a s tím spojená nedůvěra lidí v peníze vyhnala výkupní cenu na 1.000/m2 (při posledním výkupu v oblasti Bezručova 200 Kč/m2). Následná soutěž na vybudování inženýrských sítí včetně projektů a dalších souvisejících věcí a v neposlední řadě i nešťastných 21 % DPH na prodej parcel mělo za následek, že 1 m2 vyšel na 3.148 Kč, a to jsme se dlouhou dobu obávali, že cena bude kolem cca 4.000 Kč/m2,“ komentuje prodejní cenu starosta města Jaroslav Martinů.

Na pečlivě připravovaném setkání bylo za účasti právníka vylosováno a potvrzeno 16 parcel konkrétním zájemcům. Konečné přidělení těchto stavebních parcel musí ještě schválit zastupitelstvo města. Dvě parcely z technických důvodů postoupí do další opakované nabídky.

„Jsem velice rád, že je v našem městě stále tak obrovský zájem o pozemky pro bydlení a že máme tolik odvážných lidí, kteří se i v době drahoty pouští do realizace svého vysněného bydlení.  I nadále budeme usilovně pokračovat v práci na přípravě dalších lokalit pro výstavbu rodinných domků. Náš územní plán připouští stavět v několika dalších pěkných místech našeho města,“ uzavírá starosta města.

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města