Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Českomoravské pomezí získalo Cenu poroty na festivalu Tour Region Film

Jubilejní 45. ročník festivalu filmů a multimédií s turistickou tématikou Tourfilm se uskutečnil v Karlových Varech od 4. do 6. října. Soutěžní přehlídky, do které bylo v letošním roce přihlášeno celkem 656 spotů, filmů a multimediálních prezentací ze 136 zemí světa, se zúčastnilo také Českomoravské pomezí. Tato turistická oblast soutěžila s internetovou prezentací, která zahrnuje portál www.ceskomoravskepomezi.cz propojený se stejnojmennou facebookovou stránkou a nově také web optimalizovaný pro uživatelsky pohodlnější prohlížení v mobilních telefonech.
 

Posláním festivalu Tourfilm je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu. Festivalový program vyplnily prezentace zaměřené na cestovní ruch, projekce soutěžních snímků i multimediální fórum. Ve čtvrtek večer pak byla ve velkém sále Grandhotelu Pupp pod moderátorským vedením herce Tomáše Hanáka slavnostně předána ocenění vítězům jednotlivých kategorií v rámci národní části soutěže nazvané Tour Region Film.
 

Hned v úvodu slavnostního večera ocenil kvalitu a profesionalitu všech přihlášených filmů a multimédií předseda odborné poroty Jiří Mikeš, podle kterého se produkce regionů v České republice v oblasti propagace po několika letech konečně dostala na standardní západoevropskou úroveň. I v silné konkurenci dosáhlo Českomoravské pomezí významného úspěchu a zástupci této turistické oblasti si z karlovarského festivalu odvezli Cenu poroty „Prix Jury“ v kategorii Multimédia. Zároveň se Českomoravské pomezí stalo jediným oceněným zástupcem Pardubického kraje na letošním ročníku Tour Region Filmu.
 

Pro turistickou oblast vymezenou historickými městy Litomyšl, Polička, Svitavy, Moravská Třebová a Vysoké Mýto je to již druhé ocenění na festivalu Tourfilm v řadě. V loňském roce získal Cenu poroty v kategorii propagačních spotů krátký snímek Českomoravského pomezí cílený na rodiny s dětmi.
 

Ačkoli se letošní turistická sezóna teprve chýlí ke konci, už nyní jsou v plném proudu přípravy na sezónu příští. Pro návštěvníky budou připraveny webové stránky i tištěné materiály s novými turistickými programy, kterými se budou moci inspirovat při návštěvě regionu. Netradičním způsobem upozorní na Českomoravské pomezí a jeho osobnosti a atraktivní místa také krátké animované spoty.
 

Novinky se chystají i v oblasti multimédií. Kromě dalšího rozvoje webového portálu a facebookové prezentace bude v příštím roce spuštěna také nová hra pro všechny uživatele tzv. chytrých telefonů. Návštěvníky provede nejzajímavějšími místy Českomoravského pomezí a přinese spoustu zábavy i možnost soutěžit s ostatními uživateli aplikace.
 

Vítězný spot můžete zhlédnou zde:

 http://www.ceskomoravskepomezi.cz/multimedia/?id=1650

Ing. Jiří Zámečník
marketingový manažer cestovního ruchu
 

Vložil Šauerová Naděžda (10/12/2012), přečteno 3327x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.2779
Obrázek ke článku - č.2780

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Českomoravské pomezí získalo Cenu poroty na festivalu Tour Region Film