Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

STAVBA - ROZVOJ A REKONSTRUKCE KANALIZAČNÍ SÍTĚ POLIČKA DOKONČENA!

Po dvou letech prací byla dokončena stavba ROZVOJ A REKONSTRUKCE KANALIZAČNÍ SÍTĚ – POLIČKA. Je to po Centru Bohuslava Martinů, regeneraci Palackého náměstí, revitalizaci hradu Svojanov a zateplení školských zařízení další významná stavba, na kterou se podařilo získat finanční prostředky z Evropské unie. Z Operačního programu Životní prostředí město prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR získalo na stavbu dotaci ve výši 41,3 mil. Kč a půjčku ve výši 4,6 mil Kč. Na financování projektové přípravy stavby se podílel dotací 0,5 mil. Kč i Pardubický kraj.

Zhotovitelem zakázky bylo Sdružení firem – kanalizace Polička, v němž je vedoucím účastníkem firma EVT Stavby s.r.o. ze Svitav, která stavbu realizovala za 47,5 mil. Kč bez DPH. Celkové náklady na stavbu včetně projekčních a inženýrských prací činily po odpočtu DPH 52,7 mil. Kč. Technický dozor na stavbě a administraci dotace prováděla firma AP Investing s.r.o. z Brna. Autorem projektové dokumentace byla firma AQUA PROCON s.r.o. rovněž z Brna. Stavbu ještě čeká proces závěrečného vyhodnocení poskytovatelem dotace.

Stavba zahrnuje pět technologických souborů s instalací nových čerpacích stanic na stokové síti, z nichž jedna u soutoku Bílého a Baldeckého potoka podstatně řeší kapacitní přetížení stoky v ulici Družstevní dešťovými vodami. Součástí stavby je patnáct stavebních objektů, které představují stavbu nových kanalizačních stok v ulicích Heydukova, Družstevní, Zákrejsova (koupaliště, sjezdovka) a u Liboháje, rekonstrukci částí hlavního přivaděče ve směru od hradeb u Synského rybníka podél toku Bílého potoka na čistírnu odpadních vod, dále stavbu jedné odlehčovací komory a rekonstrukci čtyř dalších komor na stokové síti.
 
Poděkování za zdárnou realizaci stavby patří prováděcím společnostem i našim spoluobčanům, kteří trpělivě snášeli dopravní i jiná omezení, jež byla se stavbou prospěšnou pro naše životní prostředí spojena.
 
Jiří Coufal, OÚPRaŽP
 

Foto: Eliška Večeřová

Vložil Šauerová Naděžda (22.10.2012), přečteno 2424x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.2824

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Informace z odborů | STAVBA - ROZVOJ A REKONSTRUKCE KANALIZAČNÍ SÍTĚ POLIČKA DOKONČENA!