Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Cyklobusem Českomoravským pomezím i v roce 2013!

Projekt Cyklobusem Českomoravským pomezím si od roku 2006 našel již mnoho příznivců. I v letošním roce bude linkový autobus uzpůsobený pro převoz jízdních kol od posledního červnového víkendu vyjíždět na svou trasu po turisticky atraktivních místech na pomezí Čech a Moravy. Cyklisté i pěší turisté tak budou opět moci poznávat nejen krásy pěti historických měst Českomoravského pomezí, ale také dalších zajímavých míst, jako jsou zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, Toulovcovy maštale, rozhledna na Kozlově nebo zřícenina hradu Cimburk.
Cyklobus bude jezdit každý pátek, sobotu a neděli od 28. června do 29. září, celkem tedy čtrnáct prodloužených víkendů. Možnost dostat se blíže k atraktivitám Českomoravského pomezí vám nabízíme díky spolupráci měst Litomyšl, Svitavy, Moravská Třebová, Vysoké Mýto a Polička. Projekt opět podpořil také Pardubický kraj.
Páteční trasa cyklobusu povede z Poličky přes Svitavy do Jevíčka, z Jevíčka pak přes Moravskou Třebovou, Svitavy, Českou Třebovou a Litomyšl do Poličky a večer zpět. V sobotu se dostanete z Poličky přes Nové Hrady do Vysokého Mýta, Litomyšle, České Třebové, Svitav a Jevíčka a odpoledne zpět. Nedělní trasa je vedena přes stejná města a obce jako sobotní, ale v opačném směru.
Na lince bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí několik možností, jak ušetřit. Výrazné slevy jsou poskytovány dětem (do šesti let zdarma, do patnácti let sleva 50%) a osobám ZTP. Je možné využít také výhodné rodinné, síťové a časové jízdenky.
Letáky s přesným jízdním řádem, mapkou a několika tipy na výlet jsou k dispozici ve všech informačních centrech regionu a distribuovány budou i na nádražích a ve vlacích Českých drah.
Další informace najdete na www.ceskomoravskepomezi.cz.
Přejeme šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků!

Ing. Jiří Zámečník
manažer cestovního ruchu

jízdní řád IREDO - zde.

Vložil Šauerová Naděžda (6/25/2013), přečteno 2687x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3305

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Cyklobusem Českomoravským pomezím i v roce 2013!