Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Úspěch Českomoravského pomezí na jubilejním Tour Region Filmu

Již podvacáté se od 3. do 5. října uskutečnil v Karlových Varech národní festival filmů s turistickou tématikou Tour Region Film. Tradiční soutěžní přehlídky, v rámci které jsou každoročně vybírány nejlepší české filmy, spoty a multimédia z oblasti cestovního ruchu, se i letos zúčastnila řada krajů, regionů, měst a turistických atraktivit. Celkem bylo do dvacátého ročníku soutěže přihlášeno rekordních 143 snímků a multimediálních prezentací. Turistická oblast Českomoravské pomezí soutěžila s produktem „Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí“ http://www.ceskomoravskepomezi.cz/osobnosti/, který zahrnuje nové animované spoty představující věhlasné i dosud nepoznané postavy spojené s městy Litomyšl, Polička, Moravská Třebová, Svitavy a Vysoké Mýto, speciální internetovou prezentaci i další výstupy, jako jsou rozhlasové příběhy, omalovánky, pohlednice či krátké komiksy. Součástí je také unikátní hra Geofun určená pro všechny majitele iPhonů a mobilních telefonů se systémem Android. Hra spuštěná v průběhu letošních prázdnin si získala už řadu příznivců, kteří společně se zmiňovanými osobnostmi poznávají zajímavá místa Českomoravského pomezí a soutěží o mnoho atraktivních cen.
Myšlenkou festivalu Tour Region Film je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího cestovního ruchu. Festivalový program vyplnily projekce soutěžních snímků, prezentace zaměřené na cestování i multimediální fórum. Ve čtvrtek večer pak byla ve velkém sále Grandhotelu Pupp pod moderátorským vedením herce Tomáše Hanáka slavnostně předána ocenění vítězům Tour Region Filmu.
Netradiční prezentace osobností Českomoravského pomezí zaujala odbornou porotu karlovarského festivalu natolik, že ji ohodnotila jako třetí nejlepší. V silné konkurenci rekordního počtu soutěžících z celé České republiky je zisk třetího místa pro region na pomezí Čech a Moravy významným úspěchem.
Oceněnou prezentaci „Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí“ najdete na www.ceskomoravskepomezi.cz pod odkazy „Osobnosti“ a „Geofun“.

Ing. Jiří Zámečník
marketingový manažer
 

Vložil Šauerová Naděžda (10/10/2013), přečteno 2407x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3461
Obrázek ke článku - č.3462

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Úspěch Českomoravského pomezí na jubilejním Tour Region Filmu