Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Halový turnaj mladší přípravky v Poličce 23.2.2014

V neděli 23.2. nás čekal tradiční domácí turnaj v hale gymnázia. Vzhledem k tomu, že se turnaje zúčastnilo 7 týmů, zvolili jsme nejspravedlivější systém rozlosování – každý s každým. Úvodní zápas turnaje se Svratkou byl velkým bojem o každý metr hřiště.  Několik šancí měla obě mužstva, ale nikdo z hráčů se dlouho nemohl zapsat jako první do střelecké listiny. Když už se zdálo, že zápas skončí bez branek, tak necelou minutu před koncem napřáhl ke střele z dálky Nikolas Roun a konečně jsme protrhli střeleckou smůlu. Po několika předcházejících zápasech bez vstřelené branky, se nám vstup do turnaje povedl a na hráčích bylo vidět velké odhodlání do následujících utkání. Další dva zápasy moc komentáře nepotřebují. Ne, že by se nic nedělo, ba naopak. Bojovnost, nasazení, pěkný fotbal. To vše v utkání se Sebranicemi a Bystřicí bylo, gól se nám ale bohužel vstřelit nepodařilo. Nutno ale říct, že utkání to byla vcelku vyrovnaná a remízy byly spravedlivé. Čtvrtý zápas s favoritem z Boskovic zachránil od prohry skvělými zákroky Martin Chalupník. Kluci v poli mu však zdatně sekundovali a za bojovnost si šťastnou remízu zaslouží. Následující derby s Bystrým rozhodla v náš prospěch jedna proměněná šance a konečně přišla další výhra. Úspěšným střelcem byl opět Nikolas Roun. V závěrečném utkání s Vrchovinou, které bylo z našeho pohledu nejméně vydařené, jsme už na soupeře nestačili. Klukům a Barče docházely síly a někteří hráči Vrchoviny byli o hlavu větší. Je třeba ale uznat, že fotbal předváděli velice pěkný. Pro nás to znamenalo jedinou porážku v celém turnaji. Situace v tabulce však byla velice vyrovnaná a ještě se dohrávaly další zápasy, stále jsme byli ve hře o medaile. Nakonec ale, po posledním hvizdu rozhodčího, to pro nás bohužel byla medaile bramborová.
Turnaj se mužstvu tentokrát povedl. Nechyběla bojovnost, nasazení a chuť zvítězit. O vyrovnanosti turnaje hovoří i to, že do posledních zápasů mělo šance na medaili 5 mužstev.
Pochvala patří nejen brankáři Martinu Chalupníkovi, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, ale samozřejmě celému mužstvu. Nesmíme zároveň také zapomenout na hráče, kteří vypomáhali v týmu Bystrého – František Harašta, Jan Světlák.
Závěrem chceme poděkovat všem sponzorům, kteří věnovali ceny,  jak pro mužstva, tak do tomboly, trenérům starší přípravky a rozhodčím Aleši Machovi a Josefu Schüchovi. Obrovské poděkování patří všem rodičům za bezproblémové zajištění fungování turnaje a za podporu našeho mužstva při zápasech. MOC DĚKUJEME.
Sestava na turnaji:
Martin Chalupník – Jan Král, Jan Vraspír, Bára Otcovská, David Večeřa, Nikolas Roun, Matyáš Libra, Adam Švec, Jakub Jílek, Jáchym Adamec

Výsledky:

Polička - Svratka 1:0
Branka: Nikolas Roun
Polička - Bystřice 0:0
Polička - Sebranice 0:0
Polička - Boskovice 0:0
Polička - Bystré 1:0
Branka: Nikolas Roun
Polička - Vrchovina 0:2

Celkové pořadí turnaje:
1.Vrchovina 2.Boskovice 3.Bystřice 4.Polička 5.Sebranice 6.Svratka 7.Bystré

Trenéři: Radek Mlynář, Petr Spálenka

Vložil Šauerová Naděžda (2/28/2014), přečteno 2108x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3793

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Sportovní kluby Polička | Halový turnaj mladší přípravky v Poličce 23.2.2014