Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

GEOFUN – geolokační hra, co svět neviděl, je i v Poličce!

Nejpopulárnější geolokační hrou na světě je bez diskuze geocaching. Pokud Geocaching patří mezi vaše oblíbené aktivity, neměla by vám utéci mobilní hra GEOFUN.
Zatímco u Geocachingu pořádáte „hon“ na kešky, GEOFUN je čiště  virtuální, to znamená, že žádné fyzické předměty hledat nebudete, za to ale mnohem akčnější, neboť každá hra má svůj vlastní příběh, do kterého budete zapojeni. GEOFUN řeší zábavu originálně, při výletech budete navštěvovat různé památky a zajímavá místa. Za každý splněný úkol sbíráte tzv. „geonky“, které vám jsou připsány na účet ve hře, na tzv. „geokonto“. GEOFUN nabízí různé soutěže o hodnotné ceny. V letošní sezóně můžete vyhrát zájezd do Vídně, pobyt v Moravském Krasu, hrajeme i o velké množství piva značky Starobrno.
Internetové připojení při hraní GEOFUNu nepotřebujete, stačí když si aplikaci a hry (tzv. „geosrandy) stáhnete před tím, než vyrazíte do terénu. Jistě také mnohé potěší zpráva, že je vše zdarma. Mobilní aplikace GEOFUN je dostupná pro platformy Android a iOS.
Jak lze GEOFUN vyzkoušet? Prvním krokem po instalaci a rychlé registraci se ve výčtu her objeví hra pojmenovaná Poličské hradby. Poličské hradby případně další geosrandy ve městě si stáhněte do svého chytrého telefonu. Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací ke startu hry, tedy ke Gymnáziu (přesné místo startu je popsánu v aplikaci v detailu hry). Zde aplikace na základě vašich GPS souřadnic pozná, že jste na správném místě a hra může začít.
Průvodcem všech her v Poličce je bájný stavitel Zdislav. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Takovou chybu musíte napravit! V Poličce je celkem šest her. Dále můžete vyrazit po stopách Bohuslava Martinů, vypravit se na noční misi nebo zjistit mnoho zajímavostí o Palackého náměstí. GEOFUN lze hrát také v Litomyšli, Svitavách, Bystrém, Vysokém Mýtě či Svojanově. V rámci naší republiky je připraveno bezmála 80 her.
Bližší informace naleznete na www.geofun.cz

 

Vložil Šauerová Naděžda (6/12/2014), přečteno 3898x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4152
Obrázek ke článku - č.4153

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | GEOFUN – geolokační hra, co svět neviděl, je i v Poličce!