Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Poznáváme města České inspirace – Kutná Hora

Česká inspirace, sdružení, do kterého patří nejkrásnější města ČR, slaví v letošním roce 20. výročí od svého založení.  Města se v roce 1995 spojila díky nadšení bývalých starostů, které spojovalo přátelství, pozitivní vztah k cestovnímu ruchu a kulturní nabídce měst. Poličským zakladatelem byl starosta RNDr. Jakub Skalník. Během let se pár členských měst změnilo, ale Polička, jako jeden ze zakládajících členů, to této skupiny měst, stále patří. Dalšími členy jsou – Litomyšl, Telč, Cheb, Jindřichův Hradec, Hradec Králové, Třeboň a Kutná Hora. A právě Kutná Hora je město, které jsme vybrali pro 1. zájezd v sérii „Poznáváme města České inspirace“.  Zájezd organizuje město Polička ve spolupráci s provozovatelem informačního centra CK Kotour.

Výlet do Kutné Hory se bude konat v sobotu 23. května 2015. A kromě památek Kutné Hory, jako je Vlašský dvůr, chrám sv. Barbory, Hrádek s prohlídkou stříbrného dolu, se účastníci mohou přenést do doby 1. republiky. V plánovaný termín zájezdu totiž v Kutné Hoře proběhne 2. ročník kulturně - gastronomického festivalu Kuchyně První republiky. Akce představí lahůdky prvorepublikové kuchyně, bohatý stylový program, nahlédneme i do zákulisí úspěšného seriálu První republika. "Vila rodiny Valentových" z oblíbeného seriálu se nachází právě v Kutné Hoře.

Cena zájezdu je 280 Kč a obsahuje dopravu autobusem, místního průvodce při prohlídce města, materiály o Kutné Hoře. Vstupy nejsou zahrnuty v ceně.  Účastníci se sami rozhodnou, zda budou chtít navštívit všechny placené památky.  Zájemci se mohou hlásit v IC Polička  - tel. 461 724 326 či na tel. 468 001 710 u Ing. N. Šauerové.

Předběžný program zájezdu

7:00 – odjezd z Poličky

9:00 -  Vlašský dvůr

11:00 – České muzeum stříbra (Hrádek) a Štola sv. Jiří (prohlídka trvá cca 1,5 hod. a je fyzicky velmi náročná)

volný program

15:00 – Chrám sv. Barbory

16:45 – Sedlec

17:30 – odjezd do Poličky

Ing. N. Šauerová, členka výkonného výboru České inspirace

 

Přílohy

Adobe reader (PDF) Kutna Hora 2015 (275 kB)

Vložil Šauerová Naděžda (4/13/2015), přečteno 3492x

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Poznáváme města České inspirace – Kutná Hora