Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Polička vítězem Krkonošské 70!

Výjimečný a obrovský úspěch zaznamenali závodníci CYKLO-SKI klubu Polička na závodech „Krkonošská 70“ o tomto víkendu. Tým „A“ obsadil 1. místo v závodě na 50 km, veteráni obsadili 2. místo v závodě na 25 km! Žádné jiné město kromě Poličky nemělo 2 týmy na stupních vítězů, závodů se navíc účastní reprezentanti, kteří bydlí v horských oblastech, Polička je opravdovou výjimkou!

Krkonošská 70 je speciální závod ze dvou důvodů.

1. Jediný velký závod běžeckého lyžování v ČR, který je závodem týmů - 5-ti členných družstev (i když nyní je umožněno startovat i jednotlivcům). Tým musí projet kontrolami kompletní, jede se převážně společně, i do cíle smíte projet pouze v kompletní sestavě.

2. Je to závod s největším převýšením v ČR. Start ve Špindlerově Mlýně - Sv. Petr, startuje se do sjezdovky volnou technikou. Jak potvrzují závodníci, jedná se přímo o „brutální“ stoupání.

A komu patří jmenovitě velká gratulace? Tým A: Martin Šafář, Jirka Boštík, Petr Vlček, Ondra Maršálek, Karel Srnský. Veteráni: Otakar Klepárník, Štefan Šimko, Vladimír Gracias, Jaromír Dvořák, Bohumil Navrátil.

Ing. N. Šauerová, tisková mluvčí města

 

Vložil Šauerová Naděžda (3/2/2015), přečteno 2738x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4605
Obrázek ke článku - č.4606
Obrázek ke článku - č.4607
Obrázek ke článku - č.4608

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Zimní sporty | Polička vítězem Krkonošské 70!