Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Po jedenácti letech (poslední účast na finálovém turnaji byla za éry v současnosti ligových fotbalistů D. Housky a T. Holeše pod vedením trenéra J. Housky) se starší přípravka SK Polička probojovala do finále krajského poháru, které se uskutečnilo za úmorného vedra v sobotu 6. června na stadionu ve Vysokém Mýtě.

Soupeři v základní skupině nám byla mužstva z Hlinska, z Pardubic, z Holic a z Moravské Třebové. Nutno zdůraznit, že ve finále celého turnaje se utkali borci z Hlinska a z Pardubic, což potvrzuje velmi silné složení naší základní skupiny.

V prvním zápase jsme narazili na velmi silné mužstvo z Hlinska, pozdějšího vítěze celého turnaje. Jejich pověst mohla mít jistý vliv na náš výkon v první půli, jinak se ovšem jednalo o z naší strany typické první turnajové utkání. První půli jsme prospali, o čemž svědčí poločasový výsledek 0:4. V druhé půli se naše hra výrazně změnila, byli jsme důrazní, soupeř najednou neměl tolik prostoru a jenom vinou neproměňování i těch vyložených šancí jsme zápas výsledkově nedokázali zdramatizovat.

Druhý zápas s Pardubicemi jsme odehráli způsobem, kterým jsme se prezentovali po celou sezónu a který jsme chtěli předvádět i na finálovém turnaji. Ve vyrovnaném důrazném utkání se nakonec štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který nás brankou v posledních vteřinách zápasu porazil.

Ve třetím duelu s Holicemi byl soupeř opticky lepším mužstvem, více držel míč na svých kopačkách a v průběhu zápasu si vypracoval i dvougólové vedení. Ovšem v drtivém závěru jsme dokázali vyrovnat a to ještě měl v úplném závěru utkání, po sérii rohových kopů, vítězný gól na hlavě Johny Valouch, ovšem zařízení těsně minul …

V posledním zápase skupiny nás čekal „starý známý“ z Mor. Třebové – před zápasem bylo jasné, že v případě výhry budeme hrát o konečné páté místo. V samotném utkání jsme se pomaleji rozjížděli, dokonce jsme i 0:1 prohrávali, ovšem postupem času jsme jistě přebírali otěže zápasu a nakonec jsme zaslouženě zvítězili.

V utkání o páté místo jsme měli celý zápas herní převahu, trefovali tyče, břevna, několikrát za již překonaného brankáře soupeře zaskakovali obránci, ale branku jsme nedali ani z těch nejvyloženějších šancí. A jak to tak bývá, stihl nás trest v podobě vlastního gólu po autu soupeře a druhý gól jsme dostali po nešťastném odrazu míče od naší obrany.

Výsledkem našeho celoročního snažení je v krajské konkurenci solidní šesté místo, což považujeme za úspěch.

O umístění – o 5. a 6. místo:

Polička – V. Mýto           1:2 – Zahradníček.

Na dobrém umístění ve finálovém turnaji se podíleli: M. J. Makovenyi, Péťa Pamič Pham, Míša Zahrádka Zahradníček, Matěj Matylda Bulva, T. J. Vraspír, Sergio Mahu Mach, Johny Valouch, David Siegl Večeřa, Min Vujič Vu, Nikolas Roun.

Na postupu do finále se v celé sezóně dále podíleli: Kristián Dzurko, Přemek Mitáš, Honza Světlák.

Trenéři : R. Lajžner, S. Mahu

Vložil Šauerová Naděžda (6/8/2015), přečteno 2582x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4831

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Sportovní kluby Polička | Fotbalový turnaj starších přípravek ve Vysokém Mýtě – finále Poháru Pardubického krajského fot