Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 16.1.2014 8:18:58 - odpovězeno 17.1.2014 10:26:24 - detail
Dobrý den, jsem také jedním, kterého zasáhne výstavba na poli za sídlištěm M.Bureše. Chci se Vás zeptat, zda to bude vypadat jako zastavěný satelit Mánesovka, nebo zda tam bude dán větší zřetel na soužití s přírodou a třeba parková úprava. Například zda tam budou nejen "moderní?" štíhlé stromy, ale zda zde bude také více keřů jako je Pustoryl (jasmín)apod. Jak jsem zjistil zde, tak výstavba bytových domů je asi nesmysl, když na Mánesovce se nedaří najít kupce na byty. http://www.stavebninyprima.com/other-pages/12-bytove-domy-manesova-policka/ Aspoň věřím, že bytovka nebude ve směru ke koupališti, kde by to negativně ovlivnilo blízké zahrádkáře.
Otázka z 10.1.2014 10:51:38 - odpovězeno 13.1.2014 9:08:54 - detail
Dobrý den pane starosto, bydlím v bytovce na ulici 9.května, jsou zde dvě bytovky, mezi kterými je "kus" trávy, který s prominutím slouží pouze pro venčení pejsků, chtěla jsem se Vás proto zeptat, zda by nebylo možné na tomto "kusu" trávy vybudovat alespoň nějaké malé dětské hřiště s místem na odpočinek. Postupně tu přibývá stále více dětí a i v okolí je spousta rodinných domků a v blízkosti bohužel žádné dětské hřiště nemáme - to v parku nepovažuji za dětské hřiště. Proto jsem Vás chtěla požádat, jestli tento nevyužitý zelený prostor nelze nějak rozumně využít ve prospěch rodin a ne pouze pejskařů. Moc Vám děkuji za odpověď.
Otázka z 2.1.2014 19:34:15 - odpovězeno 6.1.2014 12:38:49 - detail
Dobrý den, s pohoršením jsme zjistili, že chcete zničit ornou půdu a nádherný kus přírody v oblasti za ulicemi M.Bureše a J.Suka. Proč chcete zničit výhled do přírody pro až stovku lidí? Kdo na tento nápad přišel? Je to jistě nějaký developer, který pro svůj zisk zničí kus přírody. Obyvatelé Berlína rozhodně nesouhlasí s devastací této části Poličky a dalším South Forkem jako je to u sídliště Mánesova. Stavět se mohlo pod sjezdovkou, kde není tak kvalitní půda a rozhodně by to tam nikomu nevadilo. Proč nebylo žádné referendum? Zastupitelům, kteří zde nebydlí je to jistě fuk.
Otázka z 21.12.2013 17:58:11 - odpovězeno 23.12.2013 9:33:48 - detail
Dobrý den, chci se zeptat, jestli by se nedalo nějak lépe vyřešit parkování u zimního stadionu v zimní sezoně. Zaprvé v ulici Revoluční ani nemůžem zaparkovat před svým domem a za druhé, před zimním stadionem auta parkují kde se jim zlíbí, chápu, že je zde málo místa, ale myslím si, že pokud zde mám trvalé bydliště tak mám nárok i na parkovací místo ;)
Otázka z 16.12.2013 19:35:21 - odpovězeno 17.12.2013 10:58:15 - detail
Dobrý den. Zaujal mne dotaz ohledně pouličního osvětlení u sokolovny a pravda je, že v některých místech Města jsou lampy rozmístěny velmi řídce, např. ulice Družstevní a jinde se jimi nešetřilo, např. křižovatky ulic Havlíčkova a Eimova. Za posledních několik let se situace s osvětlením ulic hodně zlepšila, ale stále je co zlepšovat. Bylo by asi vhodné myslet na osvětlení i při rekonstrukcích ulic v centru a neměnit pouze kabely v zemi. V ulicích centra lze vidět směs různých sloupů a svítidel a nevypadá to příliš dobře. Chtěl bych se vás zeptat jak jste spokojený s rekonstrukcí ulice Hegerova. Doufám, že povrch vozovky je položen kvalitněji, než dlažba na chodníku. Dílo ještě není ani hotové a dlažba se již nyní místy propadá a vlní - úsek od Penny marketu po odbočku proti pivnici. Doufám, že kompetentní osoby dohlédnou na to, aby Město nepřevzalo takto "odfláknutou" práci, protože lze očekávat, že povrch se bude deformovat časem i jinde. Děkuji za odpověď.
Otázka z 13.12.2013 15:56:28 - odpovězeno 16.12.2013 9:17:15 - detail
Dobrý den, na jaře roku 2014 bude pokračovat rekonstrukce pozemní komunikace ulic T.Novákové, Tyršova a Husova. Bylo by možné při této opravě instalovat lampu pouličního osvětlení někam poblíž sokolovny? Večer, když u Penny marketu zhasnou osvětlení parkoviště, je od sokolovny ke křižovatce u pošty tma a když se jde ze sokolovny, tak je to nepříjemné. Dříve byla lampa umístěna na stěně domu č.p 155 (fa.Strefa), ale při opravě fasády byla lampa odstraněna. Předem děkuji za odpověď a byl bych rád, kdyby se s doplněním pouličního osvětlení počítalo.
Otázka z 3.12.2013 14:54:46 - odpovězeno 5.12.2013 10:48:58 - detail
Hezký den,děkuji za odpověď.Snad se tedy podaří ještě letos nejhorší části utrhaných krajnic opravit.Kontrolu nad výsledky práce máme všichni,jak my co denně vozovku používáme.Tak i Vy,nebo příslušný odbor,nebo firma která práci provádí.Doufejme jen,že bude přát počasí a výslednou kvalitu neovlivní mrazy. Dále se tedy nezržujte odpověďmi na mnou pokládané otázky-kdy byla která silnice opravována. Doufám tedy,že v roce 2014 se podaří využít slíbených prostředků od pana Umbrauna a uskutečnit opravu po opětovné jarní objížďce. S pozdravem Marie Kopecká Střítež
Otázka z 4.12.2013 17:14:56 - odpovězeno 5.12.2013 10:11:35 - detail
Mám otázku pane starosto! již dávno dříve jsem sledoval teploměr v poličce a hydroměr atd a ted jsem všiml že to zmizelo! proč?děkuji Petr Dvořák
Otázka z 22.11.2013 11:45:54 - odpovězeno 2.12.2013 15:43:17 - detail
Hezký den,pane starosto. Děkuji za Vaši odpověď,no spíše neodpověď.Na otázku-kdy byla vozovka na Střítež vybudována,nebo rekonstruována nelze odpovědět.Zjistím si to tedy sama,protože myslím,že lze čerpat i z jiných zdrojů,najenom z vyplaveného archivu v Litomyšli.Otázkou-kdy byla opravována vozovka u Penny a průmyslové zony směr Litomyšl jste se nezabýval vůbec. Ptala jsem se proto abychom mohli porovnat frekvenci oprav vozovek v Poličce s opavou vozovky na Střítež(která je v dezolátním stavu nejen kvůli věku,ale i díky objížďkám).A třetí otázka zněla-kde se berou prostředky na opravu cca 10.ti letých silnic,když u silnic cca 50.ti 60.ti letých nejsou peníze ani na opravu??? Zjednodušeně-bychom se na tento úřad obrátili s žádostí také-a to buďto jako obyvatelé Stříteže,nebo s pomocí příslušného odboru města Poličky,nebo s pomocí Vaší. Také jsem Vám v předchozí komunikaci psala,že jsem již okolo problému něco obtelefonovala-a mám přislíbené určité finanční prostředky(mám to písemně).A tak mám velikou radost,že i Vy jste na opravu sehnal zmiňované 4.miliony.A tak myslím,že když spojíme tyto finance a moji a Vaši snahu dáme dohromady,určitě se nám podaří dosáhnout celkové rekonstrukce silnice. Děkuji předem za odpověď,těším se na spolupráci a na případnou osobní shůzku Marie Kopecká Střítež
Otázka z 6.11.2013 17:24:56 - odpovězeno 22.11.2013 9:34:38 - detail
Hezký den,pane starosto.Ráda bych se připojila k diskusi o silnici Polička Střítež.Protože již jsem okolo problému něco obtelefonovala během léta,když nám zde proudila nákladní doprava.Telefonovala jsem a telefonovala=ale nevyřešila jsem nic.Na odboru dopravy v Poličce mne odkázali na policii ČR ať ohlídají,aby sem kamiony nejezdily,z policie na majetkovou správu ohledně opravy způsobených škod,z majetkové správy na SUS Pardubice, ze SUS Pardubice na Krajský úřad odbor dopravy k panu Umbraunovi.Který snad je konečně kompetentní.Posílala jsem mu i fotodokumentaci vozovky. TAK! A protože již jsem absolvovala takovýto maraton telefonátů,tak proto se na jaře,až bude znovu objížďka na Střítež pustím do ještě většího boje. Úředníci,se kterými jsem mluvila mne ubezpečili,že po skončení objížďky budou napraveny škody způsobené objížďkou.Je to smluvně ujednáno,je na to i rozpočet. Výsledky vidíme všichni!!!!!Silnice je dobrá akorát tak jako jednosměrka,protože když se musí dvě auta vyhnout,vždy jedno skončí v díře,nebo utržené krajnici. Ale abych jen nenaříkala,protože název této strány je PTEJTE SE...,tak mám na Vás tři základní otázky. 1.V kterém roce byla opravována silnice u Penny(u polikliniky) a u průmyslové zony k letišti.??? 2.V kterém roce byla vybudována silnice na Střítež??? 3.Kde se vezmou prostředky na opravu téměř nových silnic(odhaduji 10.ti letých),Když nejsou finance ani na opravu(50.ti,60.ti? letých) prasilnic.??? Děkuji za odpovědi,s pozdravem Marie Kopecká Střítež

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.