Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 19.11.2013 15:30:41 - odpovězeno 20.11.2013 13:20:19 - detail
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně pokládání nového chodníku na ulici Hegerova. Bude se jednat o asfaltový chodník nebo dlážděný. Dále by mě zajímalo jako vlastníka nemovitosti zda bude nový chodník položen až ke vchodu ( zatím je zde nechaný asi metr starého asfaltového chodníku. Děkji Kmošek
Otázka z 19.11.2013 10:11:53 - odpovězeno 20.11.2013 13:10:16 - detail
Vážený pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda se v dohledné době neuvažuje o rekonstrukcí chodníků a silnic v ulicích Ladova a Eiseltova. Jsou v dosti žalostném stavu - chodníky se drolí a prorůstá jimi plevel, silnice jsou plné výtluků. Děkuji za reakci a přeji pěkný den. Václav Štěpař ml.
Otázka z 31.10.2013 19:26:25 - odpovězeno 4.11.2013 14:40:54 - detail
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký pracovník městského úřadu odpovědný za údržbu městského majetku či její plánování. Pokud ne, je to možná chyba. Mám na mysli zeleň bující v nábřežní zdi, či břízku vyrůstající z hradeb na bídě, šindel vypadlý ze střechy a jistě by se našli další případy, kdy zanedbání údržby může vést v budoucnu k mnohem nákladnějším opravám. Děkuji.
Otázka z 31.10.2013 11:47:06 - odpovězeno 4.11.2013 11:47:58 - detail
Dobrý den, kde zjistím jak dopadly volby ve Stříteži? Děkuji.
Otázka z 22.10.2013 11:06:29 - odpovězeno 23.10.2013 13:26:54 - detail
Dobrý den,je pěkné, jak Polička dostává všude nový silniční povrch, a tak se chci jako obyvatelka Stříteže zeptat, kdy se dostane i na cestu z Poličky do Stříteže, která je stále v horším a horším stavu. A abychom měli v zimě cestu do Poličky a zpět dobrodružnější, silničáři nám po obou stranách cesty vyhloubili půlmetrové příkopy. Mohl by mi někdo objasnit, k čemu to? Děkuji předem za odpověď.
Otázka z 4.9.2013 18:05:24 - odpovězeno 12.9.2013 9:11:36 - detail
Film šmejdi v realitě! Prosím tímto zastupitele města Poličky, aby neprodleně vypracovali vyhlášku,zamezující,nebo omezující podommé prodejce,nemyslím tím jen zprofanované prodejce dek a hrnců a jiného harampádí,při němž dochází k okrádání našich rodičů a všech seniorů.Teď se do této řady zapojili i podomí prodejci energií,viz skušenost z dneška,kdy jsem musel výtečníky nechat identifikovat policií.Tito prodejci,shodou okolností Bohemia Energi udělali dnes nálet na celou Poličku,včera to byla obec Pomezí,tam už lidé pouštěli i psy,neodbytnost prodejců byla za hranou slušného chování,když oslovenému důchodci vložily nohu do dveří a nenechali ho zavřít vchodové dveře.Sám jsem byl svědkem, když se představovali jako zaměstnanci Čezu,a nebo odpočtoví komisaři spol.Čez.Celou věc řeším s Čezem,toto se jim též nelíbilo,při tel. hovoru s,Bohemia Energi mi bylo sděleno že s nimi nemají nic společného a že to jsou najaté firmy.Moje rozčilení neznalo mezí.A že tyto nájezdy na důchodce dělají mi potvrdila i policie.Takže, aby jsme se s toho co nejrychleji vymotali a ochránily seniory,navrhoval bych vyhlášku města týkající se podomního prodeje a nabízení služeb.Pár měst ji již zavedlo,takže nebude potřeba vymýšlet nic nového.Děkuji za zvážení.
Otázka z 2.8.2013 13:23:45 - odpovězeno 11.9.2013 14:12:26 - detail
část třetí... O tomto však do této doby nikdo nevěděl,ani investor ani zástupci města ani ten kdo kreslil projektovou dokumentaci,stavební úřad a vlastně nikdo,bylo to zjištění mé iniciativy,proto se omlouvám všem úředníkům a lidem kteří mi byli nápomocni,moc jim děkuji.Omluvím se jim radši dvakrát protože všichni byli milí a snažili se a já si připadal jak největší prudič a potížista.Telefonát na ministerstvo mi nalil plamýnek naděje,vždyť to je tak jednoduché,stačí zažádat o obnovu vodního zdroje a je vše vyřešeno.Trošku se sice podivovali, kolik úsilí jsem dal jedné staré studni,která mi navíc ani nepatří a ještě je jak se říká ,,obecní,,..Víte a to je to, oč tu běží,veřejný zájem, i já budu starý a budu se rád dívat jak tam maminky, zase chodí pro vodu,děti po sobě stříkají.Teď už mi chybí jen poslední krok,požádat město o znovuobnovení užívání vodního zdroje a tím se dostati z kruhu těchto nevysvětlitelných záhad a drobných přehmatů.Já si myslím, že tato záslužná a bohulibá činnost přinese ve volbách pár hlasů navíc,protože veřejný zájem je nade vše.Tímto žádám o podporu u města o znovuobnovení vodního zdroje a jak nás učil pan starosta nehledejme problémy ale řešení.Děkuji všem za čas který věnovali čtení této mé úvahy,na závěr trošku odlehčení, stejný osud by mohl potkat i Morový sloup, kdyby nějaký úředník udělal chybu při rekonstrukci náměstí,opoměl dát nějaké razítko a po rekonstrukci by tam náhodou byla vystavena jeho moderní maketa.
Otázka z 2.8.2013 13:21:55 - odpovězeno 11.9.2013 14:11:51 - detail
část druhá. Zajímalo mě kde se z funkční studny stane maketa, jakým razítkem nebo jakou nedbalostí se taková věc může stát,v jakém stádiu nebo kdy, někdo rozhodl o životě tohoto vodního zdroje.Oslovil sem pana starostu,který se velice snažil,ale zdálo se mi že se nic nedělo,objednal sem se k paní místostarostce,paní měla pochopení,vše se dalo pod jednací číslo.Ale stále mi unikal výsledný efekt,kdo může zrušit svévolně vodní zdroj.Zašel jsem se stavit na stavební ůřad,bylo mi porazeno oslovit někoho kdo kreslil dokumentaci,což jsem udělal,překvapení bylo oboustrané,kde ta studna je...Další moje kroky vedly za vodohospodářem,jehož sem se ptal jak může vodní zdroj zaniknout, aniž by o tom někdo věděl..Což nasvědčovalo vyjadření všech zůčastněných.Návštěva u místostarostky,byla blesková což se musím poklonit,řekla že město se bude snažit nějak tuto celou věc dát do pořádku.Velice vstřícné jednání.Napadlo mě poprosit vodohospodáře aby mě objasnil jak se toto může stát,aby se podrobněji podíval na tento vodní zdroj.Děkuji jeho mravenčí práci ale díky ní,bylo zjištěno že na tento vodní zdroj nebylo obnoveno městem kdysi užívací právo,možná chyba úředníka ,možná drobná chybička.Ptal sem se na osud i jiných studní a měly stejný osud,někdo zapoměl na razítko,takže se to netýkalo jen této studny.
Otázka z 2.8.2013 13:19:53 - odpovězeno 11.9.2013 14:07:31 - detail
Část první.. Všichni moji spoluobčané si jistě pamatují na památeční studnu v okraji areálu nemocnice,Eimova ulice,takový ten výklenek ve stínu stromů s lavičkou ve vrchní části Eimovy ulice,kdysi velice frekventovanná studna ,byla v ní dobrá voda a maminky ji braly i pro kojence.Důchodci při procházkách tam napájeli své čtyřnohé miláčky a nebo se alespoň v létě ovlažily.S nadšením jsem sledoval rekonstrukci areálu před cca dvěma lety,rekonstrukce plotu nemocnice,v té době by bylo zděleno zaměstnancem firmy která práci prováděla,že studna,tedy její nadpůdní část byla zdemontována a bude opravena,nastříkána a studna bude plně funkční.Radostí sem div nepsal ody na mě.úřad.Jaké bylo moje rozčarování,když jsem zjistil že místo studny funkční,vznikla jen maketa.Všiml sem si že studna do térénu je osazena čistě šlendriánským spůsobem,který odporuje i zacházení s vodními zdroji,protože vodní zdroj a jeho zaslepení podléhá přesným předpisům.Vznesl sem dotaz na ředitele LDN, bylo mi řečeno že maketa je tam proto že dělat rozbory vody by bylo příliš nákladné,můj zjištěný argument že stačí na vodní zdroj dát tabulku užitková voda,který tam kdysi býval,nepadnul na úrodnou půdu.Dále jsem s prosbou oslovil pana doktora Tomana,který jako jediný, mi slíbil, že se na to mrkne a při dalším investičním záměru, se bude snažit celou věc vyřešit ke spokojenosti.Za což mu děkuji.Další moje dotazy vedly na firmu která dílo provozovala a tam mi bylo vysvětleno, že na základě požadavku investora je stav takový jaký je.Zjistil sem že studna byla pod zvláštním památkovým režimem i jako vodní zdroj.No nic, vím že by spousta lidí mávlo rukou a řekla, nad úředníkem nevyhraješ.
Otázka z 21.8.2013 16:08:34 - odpovězeno 26.8.2013 13:13:29 - detail
Dobrý den,nejsem z Poličky, ale dojíždím sem do zaměstnání a proto by mě docela zajímalo z jakého důvodu se téměř každý den nad městem konají letecké manévry. Co já vím, tak nikde poblíž vojenské letiště není, tak proč musí cvičit zrovna nad Poličkou a ne třeba nad Pardubicemi, nebo nad Čáslaví, ti by je asi hnali. Musím říct, že dnešní dopoledne bylo v tomto směru obzvlášť pikantní, až mě napadlo jestli Polička nevstoupila do nějakého otevřeného sporu.Proč si Vaše hezké město necháte prznit kraválem ze stíhaček?. Pokud mi náhodou někdo bude chtít odpovědět,prosím, odpověď, že jde o běžný výcvik mě neuspokojí. Děkuji Jan Peňáz

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.