Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den pane starosto, chci Vám moc poděkovat za Váš článek v říjnové Jitřence, kde vyzýváte lidi ke kastraci svých koček a upozorňujete na jejich nezákonné jednání, pokud nechtěná koťata pohodí. Vaše argumenty jsou zcela na místě. Nicméně chci navázat na dotaz od paní před pár dny. Pokud najdu opuštěnou kočku, kdo má ze zákona povinnost se o zvíře postarat? Nemyslím tím pouze akutní veterinární ošetření, ale soustavnou péči o zvíře. Na koho se má člověk obrátit v případě, že najde bezprizorní kočku, dotázané útulky kočku vzhledem k jejich kapacitě nepřijmou a osobně nemá možnosti (z jakéhokoli důvodu) poskytnout kočce domov, přesto mu ale není osud zvířete lhostejný a cítí občanskou povinnost zvířeti pomoci. Děkuji za odpověď a ještě jednou Vám velice děkuji, že této problematice věnujete pozornost. Ester Ošťádalová
Odpověd

Vážená paní Ošťádalová,

 

předem mé odpovědi děkuji a jsem rád, že oceňujete naše dílčí kroky ve Vámi zmíněné věci. Nicméně musím napsat, že i naše město tak jako většina dalších měst nemá svůj útulek.
Po celé dlouhé roky tuto náročnou a zodpovědnou činnost zajišťovala paní Funková, která již ale další kočky z důvodu naplněné kapacity nemůže přijmout.

V současné době intenzivně hledáme a diskutujeme reálné možnosti, jak problém opuštěných a nalezených koček optimálně řešit.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

 

Info

Autor otázky:  Ester Ošťádalová
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  12.11.2017 17:34:35
Datum odpovědi:  15.11.2017 14:28:28

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď