Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Benefiční koncert pro budoucnost

V sobotu 29. října v 17 hodin v kostele sv. Jakuba v Poličce na benefičním koncertu Oblastní charity Polička zazpívá mezzosopranistka Lucie Hilscherová. Doprovodí ji smyčcové kvarteto složené z členů PKF- Prague Philharmonia. 

Očekáváme, že koncert bude pro posluchače mimořádným uměleckým zážitkem. Vždyť Lucii Hilscherovou můžeme pravidelně vídat na prknech Národního divadla, ve Státní opeře, ve státním divadle v Košicích a mnohde jinde.

Srdečně Vás zveme také proto, že svojí návštěvou koncertu podpoříte benefiční účel. Dva roky po koupi třetího charitního domu se zamýšlíme, jak postupovat dál. Děkujeme všem, kdo nám jakýmkoliv způsobem pomohli. Dům je provizorně opraven, zprovozněn a slouží svému účelu. Splácíme ho řádně a díky veřejné sbírce a příspěvkům řady dárců jsme dokonce dluh snížili uhrazením mimořádné splátky. To jsou však dílčí kroky, jež starou budovu do lepší kondice neposunou. Víme, že pomůže jedině kompletnější rekonstrukce v rozsahu daleko přesahujícím naše finanční možnosti.

Situace však není beznadějná. Cestu k řešení nám otevírá nový program EU IROP určený na zvýšení kvality a dostupnosti služeb vedoucích k sociální inkluzi. O získání těchto prostředků na komplexní rekonstrukci a rozšíření prostor pro služby v Charitním domě III. bychom se chtěli ucházet příští rok na jaře.

Protože jsme nezisková organizace, je pro nás problém zajistit dokonce i peníze na náklady spojené se zpracováním žádosti do IROP a nezbytné stavební dokumentace. Ty jsou poměrně vysoké a budou se pohybovat od 350 – 500 tis. Kč. Proto jsme se rozhodli letošní benefiční koncert i sbírkovou činnost zaměřit na tento účel. Budeme velmi rádi, když přijdete na koncert a svojí účastí tento benefiční účel podpoříte.

Štěpánka Dvořáková

 

Vložil Šauerová Naděžda (10/5/2016), přečteno 2041x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.5753

Právě procházíte:

Úvod | Sociální služby | Charita Polička | Benefiční koncert pro budoucnost