Město Polička

obrázek

Uctění památky padlých

Uctění památky padlých

Tradiční setkaní při příležitosti výročí osvobození naší republiky a uctění památky padlých ve II. světové válce se uskutečnilo 8. května 2019.

Starosta města Jaroslav Martinů  společně s panem Zbytovským položil květiny na místech připomínajících válečné události a oběti – u Památníku obětem války ve Stříteži a Lezníku, u sochy Vdovy v parku a u sochy partyzána u budovy státní policie. Poté se účastnil spolu s občany města slavnostního aktu uctění památky padlých na Centrálním hřbitově v Poličce. Zde se přítomní poklonili památce obětí u Památníku osvobození, u hrobu ruského vojáka a u Pomníku židovským obětem fašismu.  Mezi hosty byli i veteráni II. světové války.

„Jsem velice rád, že letošní účast osmdesáti lidí je za poslední léta nejvyšší, což svědčí o velké společenské vyspělosti našeho města. Je naší velikou zodpovědností a morální povinností nezapomenout na strašlivé oběti II. světové války, které byly nezbytné pro zastavení absolutního zla v podobě německého fašismu.

S velkou úctou děkuji všem za jejich účast a osobní přínos, který je vždy nezbytný pro celkové důstojné vyznění  akce,“ komentuje starosta města Jaroslav Martinů.

Naděžda  Šauerová, tisková mluvčí města