English
Deutsch

Turnaj mladších přípravek Lanškroun

3.5.2014
K dalšímu mistrovskému turnaji mladších přípravek jsme jeli do Lanškrouna. Po předchozím turnaji, který jsme vyhráli, nás tentokrát čekala velice silná mužstva domácího Lanškrouna, Svitav a Litomyšle. Byli jsme zvědaví, jak se s těmito celky kluci předvedou.
Již první utkání se Svitavami ukázalo, jakých kvalit soupeř dosahuje. Předváděl technický, rychlý a důrazný fotbal. Naši kluci se ale ničeho nezalekli a soupeři se herně vyrovnali. Nedokázali jsme však proměnit vytvořené šance a prohráli 2:5.
Ve druhém utkání s Lanškrounem se potvrdilo, že hrajeme s nejlepším mužstvem krajské soutěže skupiny "B". Jestliže Svitavy hráli důrazně s velkým nasazením a množstvím pěkných kombinačních akcí, tak o Lanškrounu to platilo dvojnásob. Poločasový stav 0:6 v náš neprospěch byl pro nás až moc krutý. Ve druhé půli jsme ještě zvýšili aktivitu i my, a tak konečný stav 1:8, s téměř o rok starším soupeřem, byl pro nás přijatelný. Kluci si zejména v druhém poločase (pouze 0:2) dokázali, že hrát mohou s každým.
Do posledního zápasu s Litomyšlí, kterou jsme na předcházejícím turnaji porazili, hráči vstoupili velice vlažně a po pár minutách jsme prohrávali 0:2. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali, začali hrát fotbal,  který  umíme a výsledek otočili na konečných 8:4 v náš prospěch. V tomto utkání se vyznamenal Vojta Sabin, který vstřelil 6 branek. Druhé a třetí utkání odchytal Matěj Mitáš a vedl si velmi slušně.
Za přístup k turnaji a předvedenou hru musíme pochválit celý tým. Díky také rodičům za podporu během celého turnaje.