Město Polička

Program Tylova domu - květen 2023

Vážení diváci a příznivci Tylova domu,

V pátek 5. května v 19 hodin zakončíme jarní divadelní abonentní cyklus. Strhující herecké výkony Barbory Hrzánové a Radka Holuba v hlavních rolích zdobí inscenaci Silnice pražského Divadla Kalich, napsanou na motivy slavného oscarového filmu Federica Felliniho La Strada. Vyprávění o osobitém soužití dvou potulných komediantů Zampana a Gelsominy divákům nabízí řadu vtipných i napínavých momentů a hercům prostor například doprovodit se na hudební nástroje a předvést na jevišti celou řadu dalších nevšedních dovedností. Více informací o inscenaci naleznete na našich webových stránkách.

V pondělí 29. května v 16 hodin zveme děti, rodiče i prarodiče na loutkovou revue Na kouzelném paloučku, se kterou do Poličky zavítá loutkoherecká skupina LOUDADLO spolupracující s Českou televizí na pořadu pro děti – „Studio kamarád“. Jako hosté vystoupí i známí kamarádi z televizní obrazovky, Jů a Hele. Zajímavostí této unikátní loutkové revue jsou černo-divadelní scény a loutky v nadživotní velikosti, které uvádějí v úžas nejen děti, ale i dospělé diváky. Komické dialogy se střídají s písničkami a soutěžemi, kterých se děti samy účastní. Děti do 3 let v doprovodu dospělé osoby mají vstup zdarma. Více informací naleznete na našich webových stránkách.

Program kina na měsíc květen nabídne celkem 9 filmových snímků včetně jedné projekce ve 3D. Hned v pondělí 1. 5. v 19 hodin promítáme romantickou komedii Možná řeknu ano s hvězdným obsazením Diane Keaton, Richard Gere, Susan Sarandon a další. Milovníci dobrodružných filmů si v květnu přijdou na své. Ve středu 3. 5. v 19 hodin je na programu kina dabovaná verze filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, která vychází z jedné z celosvětově nejoblíbenějších her Dračí doupě. Ve středu 10. 5. v 19 hodin promítáme první část výpravné a literární předloze věrné filmové adaptace známého románu Alexandra Dumase Tři Mušketýři: D’Artagnan, která je jedním z nejdražších francouzských filmů všech dob. Ve středu 24. 5. v 19 hodin bude plátno patřit 3D projekci filmu Strážci Galaxie: Volume 3. Na Den matek v neděli 14. 5. máme pro rodiče s dětmi připravené hned dva filmy – animovanou pohádku Mia a já ve filmu v 15 hodin a dobrodružný film pro celou rodinu Zachraňte tygra v 17 hodin. Rodiče s dětmi mohou během května navštívit také školní projekce dvou animovaných filmů Mumie a Super Mario Bros. ve filmu. V nabídce Tylova domu naleznete cenově zvýhodněnou permanentku do kina. Kompletní program kina a více informací k permanentní vstupence naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino.

Dovolujeme si Vás již nyní pozvat na připravované červnové akce. V sobotu 3. června ve večerních hodinách můžete zavítat do Tylova domu na netradiční prohlídku s názvem „Velký sál v neobyčejném světle“, která se koná v rámci akce Čas pro neobyčejné zážitky.

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů se bude loučit se školním rokem Závěrečným představením tanečního oboru ve čtvrtek 1. června a celoškolním Závěrečným koncertem o týden později, ve čtvrtek 8. června. Radostnou událostí je také pasování školáčků mateřské školky Luční, které proběhne ve čtvrtek 15. června v Tylově domě.

Třešničkou na pověstném programovém dortu bude recitál operního a muzikálového zpěváka Daniela Hůlky, který rozezní svůj basbaryton v největších hitech své kariéry i v téměř zapomenutých písních. S doprovodem klavíru zavzpomíná také na své muzikálové role, a to ve čtvrtek 22. června 19 hodin.

Pro velký úspěch a na žádost účastníků byly prodlouženy kurzy Orientálního tance a Jazz Dance. Pokud byste měli zájem o návštěvu těchto dvou kurzů, jejich prodloužení je určeno i pro nové zájemce a to ve formě pěti lekcí. Více informací Vám poskytneme na našich webových stránkách nebo přímo v Tylově domě (telefonicky nebo osobně v otevírací době).

Na podzim opět proběhne v Tylově domě Základní kurz tance a společenské výchovy. Přihlášky jsou dostupné na webových stránkách Tylova domu, do kurzu přijímáme pouze páry. Kapacita kurzu je 50 tanečních párů. Více informací naleznete na webu v sekci Taneční kurzy.

Předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum Polička. Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na výlepových plochách v Poličce a okolních městech a na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Milé divačky, mílí diváci, děkujeme Vám za Vaši přízeň, přejeme Vám krásné kulturní zážitky a velice se na Vás těšíme!

Tým Tylova domu