Město Polička

obrázek

Martinů fest Polička 2023

Martinů fest Polička 2023

Zveme Vás na 26. ročník tradičního festivalu Martinů fest Polička, který se uskuteční ve dnech 15. – 27. 05. 2023 v Tylově domě. Květnové dny jsou v Poličce každoročně věnovány památce jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů, poličskému rodákovi Bohuslavu Martinů. Skladatelovu tvorbu, ale nejen jeho, připomene řada koncertů a doprovodný program.

Martinů fest se koná pravidelně již od roku 1997, pravidelnost tohoto festivalu je jedním z opěrných sloupů kulturního života našeho města. Ve skladatelově hudbě se ozývá nejen drsnost Vysočiny, ale také dobrosrdečnost lidí, kteří tento kraj obývají. Hrdost a radost z hudby Bohuslava Martinů je vidět na každém rohu města Poličky.

Během uplynulých ročníků festivalu se na jevišti ve velkém sále Tylova domu odprezentovalo mnoho známých českých i zahraničních hudebních těles včetně sólistů, špičkový pěvců nebo divadelních představení. Ani letos tomu nebude jinak. Festival je určený pro široký okruh diváků. Žákům, studentům i seniorům nabízíme 50% slevu na vstupném. Celý program festivalu je součástí koncertního abonentního cyklu Klasická hudba a MY 2023.

Nedílnou součástí festivalu je celorepubliková soutěžní přehlídka Mládí a Bohuslav Martinů, která je určena především žákům a studentům základních uměleckých škol a konzervatoří. Celou přehlídku zakončí ve čtvrtek 27. dubna v 18 hodin Koncert nejlepších účastníků, na který Vás tímto srdečně zveme.

Kompletní program festivalu naleznete na našich webových stránkách www.tyluvdumpolicka.cz, kde také můžete zakoupit elektronické vstupenky na jednotlivé koncerty. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v Informačním centru Polička nebo hodinu před koncertem v pokladně Tylova domu.

Věříme, že si festival i letos najde svého diváka, takže s vírou, potěšením a radostí Vás opět přivítáme ve velkém sále Tylova domu.

Za Tylův dům ředitel Petr Cuper

 

Vážení diváci,

divadelní inscenace Mlčení Bohuslava Martinů se z technických důvodů přesouvá z původního termínu 27. května 2023 na náhradní termín 20. května 2023. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení.

Tylův dům Polička