Město Polička

Program MaTami - červen 2023

Milí členové a příznivci MaTami, přejeme ke Dni dětí Vašim dětem jen to dobré a při této příležitosti máme pro Vás v týdnu  5.-9. 6.  vstup zdarma na dopolední klubíky rodičů s dětmi. Kromě pravidelných dopoledních aktivit pro rodiče s dětmi nabízíme i další podpůrné skupiny, poradny a akce. Přijďte mezi nás. Tým MaTami

ODBORNÉ PORADNY:

Logopedická poradna (Mgr. Hana Dalíková)

5. a 19. 6. 2023 (pondělí)  od 16.00 do 18.00 h, 80 Kč za konzultaci

Poradna zdravého životního stylu (Mgr. Kateřina Dobiášová)

12. 6. 2023 (pondělí)  od 9.30 do 11.00 h

Homeopatická poradna (Mgr. Dagmar Klusoňová)

15. 6. 2023 (čtvrtek)  od 15.00 do 16.00

Podpora psychiky – svépomocná skupina

1. 6. 2023 (čtvrtek) od 17.00 do 20.00 h

Téma tohoto setkání: Vztahy a láska. Nabízíme Vám podporu v důvěrné skupině k vyslechnutí a sdílení Vašich zkušeností s tématem žití v nadměrném stresu. Skupina je zdarma.

Čas pro neobyčejné zážitky

3. 6. 2023 (sobota) od 17.00 do 21.00 h

Čeká na Vás prohlídka rodinného centra, malování na obličej, tvořivá dílnička nejen pro děti, posezení s občerstvením. Můžete využít přebalovací a kojící koutek.

Členská schůze

6. 6. 2023 (úterý) od 16.00 h

Vážení členové centra MaTami, srdečně Vás zveme na každoroční Členskou schůzi.

Duševní zdraví

8. 6. 2023 (čtvrtek) od 15.00 do 17.00 h

Otevřené dveře Oblastní charity Polička předali část svých pravidelných čtvrtečních aktivit DušeProstoru, spolku, jehož cílem je otevírat témata vztahující se k duševnímu zdraví. Spolek DušeProstor (www.duseprostor.cz) zahájil svou činnost v roce 2022. Působí hlavně ve Svitavách, ale např. přednášky o duševním zdraví bylo možno navštívit i v jiných městech našeho okresu. Spolupráce s MaTami přiblíží odpolední klubové činnosti lidem z Poličska, pro které mohl být dojezd do Svitav překážkou v účasti. Máte chuť zapojit se do různorodých volnočasových aktivit? Přijďte mezi nás. Budeme se na Vás těšit vždy druhý čtvrtek daného měsíce.

Blešák ve spolupráci s obcí Pustá Rybná + koncert kapely Paní vší prádlo

10. 6. 2022 (sobota) od 13.00  h

Plánujete dělat jarní úklid? Máte plný dům věcí, které již nebudete užívat, ale je Vám líto je vyhodit? Nebo je chcete vyhodit? Ale co kdyby se hodily někomu jinému? Pojďme společně strávit příjemné sobotní odpoledne na fotbalovém hřišti v Pusté Rybné a budeme přesně takové věci prodávat a nakupovat. Děti si mohou prodat hračky, se kterými si již nehrají a vydělat si nějaké korunky do pokladničky nebo za utržené peníze zase něco nakoupit. Pokud máte přebytky ze zahrádky, nebo něco vyrábíte, máte možnost nabídnout k prodeji. Budeme se řídit heslem - každé zboží má svého kupce. Nebojte se vzít cokoli, ať je z čeho vybírat, protože co se nehodí Vám,  může se hodit někomu jinému. Odpoledne si zpříjemníme občerstvením (pivo, limo, párek v rohlíku, … ). Pro malé prodejce i kupce bude k například skákací hrad a malování na obličej. V případě nepříznivého počasí budou zajištěny stany jako přístřešky pro vaše prodejní prostory. Případně si vezměte s sebou deky, židličky a jiné vybavení Vašeho stánku. Bude i možnost prodávat přímo z kufru osobního automobilu nebo přívěsného vozíku. Večer začne divoká jízda s kapelou Paní věší prádlo. Těšíme se na všechny!

Potravinové alergie – svépomocná skupina

14. 6. 2023 (středa) od 15.30 do 17.00 h

Potravinové alergie postihují tolik dětí kolem nás, že jsme se rozhodli Vám nabídnout prostor pro sdílení zkušeností, receptů a rad.

Tvořivý večer pro ženy – arteterapeutický večer

29. 6. 2023 (čtvrtek) od 18.00 do 20.00 h

Cena: 140 Kč

Povede: Jitka Macenauerová

Přijďte si odpočinout od každodenních povinností a starostí. Pomocí různých výtvarných technik zažijete zajímavý večer a možná se o sobě dozvíte i něco nového.

Přihlašujte se na prihlasse@matami.cz.

Cena (pokud není v popisu uvedeno jinak):

Pravidelné dopolední aktivity: 50 Kč (cena pro členy 35 Kč, možnost zakoupení permanentky)

Členství 150 Kč/půl roku, 300 Kč/rok. Informace o členství získáte od lektorek aktivit.
Aktivity projektu Čas pro rodinu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV, dále PK, Městem Poličkou a CBM.