Město Polička

Program Tylova domu - listopad 2023

Vážené divačky, vážení diváci,

listopadový kalendář akcí Tylova domu nabízí pestrý program, ze kterého je radost vybírat. Začátkem měsíce, v sobotu 4. listopadu v 16:30, se v rámci Cestovatelského festivalu Polička uskuteční beseda s rybářem a dobrodruhem Jakubem Vágnerem. Společně se vydáme pátrat po legendách sladkovodní říše do nejpodivnějších a nejnebezpečnějších koutů naší planety. Beseda s názvem Sladkovodní giganti je vhodná i pro děti. Po skončení následuje autogramiáda.

O týden později, v sobotu 11. listopadu v 19 hodin, zakončíme Základní kurz tance a společenské výchovy závěrečnou lekcí, kterou všichni známe pod poetickým názvem věneček. Lekce je přístupná veřejnosti. Vstupenky zakoupíte na místě hodinu před začátkem.

V neděli 19. listopadu v 19 hodin pokračuje podzimní divadelní abonentní cyklus inscenací Linda s Kateřinou Brožovou v hlavní roli úspěšné ženy v nejlepších letech. Svižná konverzační hra představuje svou titulní hrdinku v komplexním světle, silnou i chybující, rozhodně ale jako někoho, kdo si zaslouží vaši pozornost. Hra je plná napětí, ale i humoru odrážející náš každodenní život a problematické vztahy.

Školní akademie ZŠ Masarykova Polička si k 95. výročí otevření školy připravila program, který budete moci vidět celkem ve třech termínech: 22. 11. v 17 hodin, 23. 11. dopoledne v 10 hodin a odpoledne v 17 hodin. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v IC Polička.

V náhradním termínu 25. listopadu v 19 hodin se uskuteční divadelní představení Hrobka s vyhlídkou, se kterým do Poličky zavítají ochotníci divadelního souboru Hýbl Česká Třebová. Děj se odehrává v prostředí pro detektivní příběh jako stvořeném: typicky anglický, staromilsky ponurý dům se spletí tajných chodeb, vchodů a zákoutí, krb, masivní nábytek a těžké závěsy, za okny se ve všudypřítomné mlze utápí zpustlá zahrada. Vše dokonale izolováno od vnějšího světa. Hra má spád, založený na rychlém střídání postav a událostí na scéně, a hlavně na klasickém anglickém humoru. Vtip a elegantní ironie je podstatou samotných aktérů, a především jejich dialogů. Zakoupené vstupenky i abonentky zůstávají v platnosti na náhradní termín.

V pondělí 27. listopadu v 19 hodin zakončíme letošní koncertní sezónu Klasické hudby a MY. Těšit se můžete na Janáčkovu Pohádku pro violoncello a klavír nebo komorní skladbu pro housle a violu Bohuslava Martinů Tři madrigaly v podání Klavírního kvarteta Josefa Suka.

Následující večer 28. listopadu v 19 hodin vás novými historkami pobaví pan Miroslav Donutil ve své one man show.

Listopadový program zakončí ve čtvrtek 30. listopadu v 19 hodin česká zpěvačka Dáša Zázvůrková s projektem „Čím dál tím víc…“. Návštěvníky koncertu čeká komponovaný večer plný šansonů Hany Hegerové v kombinaci s autorskými písněmi z Dášiny vlastní tvorby.

Program kina na měsíc listopad nabídne celkem 10 filmových snímků včetně jedné projekce ve 3D a dvou školních projekcí, které jsou přístupné i rodičům s dětmi. Kompletní program kina Tylova domu a informace k permanentní vstupence naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino.

Předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum Polička. Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na výlepových plochách v Poličce a okolních městech a na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Milé divačky, mílí diváci, děkujeme Vám za Vaši přízeň a přejeme Vám krásné kulturní zážitky.

Tým Tylova domu