Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Tři bratři pro tři krále

Tříkrálová sbírka 2015 na Poličsku definitivně skončila 17. února 2015. V tento den si do Tylova domu v Poličce přišli koledníci vybrat svoji odměnu – filmovou pohádku Zdeňka  Svěráka „Tři bratři“. Originální dárek výhradně pro koledníky a vedoucí skupinek pro ně ve spolupráci s Oblastní charitou Polička připravilo město Polička a Tylův dům Polička. Z celkového počtu 578 koledníků se jich ve dvou promítacích cyklech zúčastnilo 443.

Děti, mnohé ještě docela malé, do kina přiváděli a z obcí sváželi rodiče nebo vedoucí skupinek. Od 14 hodin bylo kino rezervované převážně pro koledníky z obcí. A skutečně přijeli zástupci i z těch nejvzdálenějších, například z Banína, vesnic na samém okraji Královéhradecké diecéze, podle níž je území Charit pro tříkrálovou sbírku členěno. Jedinečně  se tak na jednom místě mohli potkat pomocníci tříkrálové sbírky z Chrastavce až po Pustou Kamenici, či od Trpína po Lubnou.

Pozdější promítání od 16:30 hodin směřovalo ke koledníkům poličským a těm z bližších obcí. Na začátek podvečerního promítání se přišel podívat také starosta Poličky Jaroslav Martinů. V úvodním slovu pochválil koledníky a poděkoval jim za jejich obětavost. Vyjádřil se, že děti, které jsou ochotné pomáhat druhým, jsou nadějí naší společnosti. Potvrdil, že je rád, že se jich na Poličsku najde tolik.

Z reakcí dětí přímo v sále a z jejich nadšeného vyprávění po skončení pohádky poličská Charita odhadla, že forma dárku i volba filmu byly trefou do černého. Charita děkuje městu Polička a Tylovu domu Polička, že se touto formou připojili k tříkrálové sbírce, této největší dobročinné akci v regionu, a především, že si všimli a ocenili dobročinnou aktivitu dětí. 

Štěpánka Dvořáková

Vložil Šauerová Naděžda (2/23/2015), přečteno 2393x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4582
Obrázek ke článku - č.4583

Právě procházíte:

Úvod | Sociální služby | Charita Polička | Tři bratři pro tři krále