Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Místní poplatky v roce 2016

Místní poplatky v roce 2016

V oblasti místních poplatků k příliš velkým změnám nedochází.

Beze změny zůstává poplatek z ubytovací kapacity, poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt, poplatek za užívání veřejného prostranství, poplatek za povolení k vjezdu s motorovým vozidlem do vybraných míst a částí měst. Poplatek ze psů má splatnost 31. března 2016.

K nepatrnému zvýšení sazby dochází u místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (dále jen „poplatek za komunální odpad“). V roce 2016 činí výše poplatku za osobu nebo objekt bez trvalého pobytu 540 Kč. Splatnost tohoto poplatku je 30. června 2016. Poplatek je vybírán na základě obecně závazné vyhlášky města Poličky č. 3/2015, kterou schválilo zastupitelstvo dne 10. prosince 2015.

Složenky na úhradu poplatku za komunální odpad a poplatku ze psů budou rozesílány stejně jako loni na přelomu měsíce února a března. Platby lze provádět bezhotovostně převodem na účet města, dále hotově nebo platební kartou v příjmové pokladně MěÚ Polička, na pobočkách České pošty, s. p. nebo na dalších místech určených k přijímání plateb složenkou. Platby lze uskutečnit již v průběhu ledna a února, a to v příjmové pokladně městského úřadu, nejdříve však 5. ledna 2016.

Všechny platné obecně závazné vyhlášky města Poličky lze vyhledat na internetových stránkách  www.policka.org. Upozorňujeme na ohlašovací povinnost, která z jednotlivých obecně závazných vyhlášek vyplývá.

Vložil Krumplová Jarmila (12.1.2016), přečteno 2092x

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Informace z odborů | Místní poplatky v roce 2016