Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Italský bronz pro Poličku

Fotbalisté VPS Novabrik Polička vybojovali třetí místo v nejprestižnější soutěži sálové kopané v italském Rimini! Bronzovým chlapcům poděkoval i starosta města Jaroslav Martinů.

„Kluci předvedli v týdenním náročném klání výborné výkony a odměnou všem je  náš největší  úspěch na mezinárodním poli. Cesta k místu na bedně však nebyla vůbec jednoduchá,  zápasy byly hodně dramatické a i kvalita protivníků byla na vysoké úrovni. Svoji výkonnost potvrdily opět týmy z Ruska, výbornou sálovku předváděl jak kazašský zástupce z Alma Aty, tak domácí Italové z Novary.  Jsem rád, že mezi elitou se neztratilo ani naše mužstvo, a i když někdy i s notnou dávkou štěstí, prošlo turnajem až do závěrečných bojů. Klíčovým hráčem našeho mužstva byl brankář Ondra Slaný, který v brance předváděl po celý turnaj neskutečné věci. V obraně patřil k nejlepším Roman Netolický, který byl také vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. Střelecky se tentokrát dařilo více hráčům a je dobře, že na gólech má podíl celý kolektiv (pomyslnou korunu krále střelců našeho družstva získal Miroslav Kovář ml.). Co však bylo nejvíce viditelné na našem týmu, to byla bojovnost a touha se poprat o co nejlepší výsledek, což se projevilo hlavně ve  čtvrtfinále a v boji o třetí místo, kdy se nám podařilo zvrátit nepříznivý výsledek až v závěrečných vteřinách obou zápasů.

Proto musím všem hráčům poděkovat za přístup k utkání a za dobrou reprezentaci města a české sálovky v Evropě. Myslím si, že celý týden našeho pobytu v Rimini se vydařil, za to také patří velké poděkování všem našim sponzorům, partnerům a městu Polička, kteří nás podporovali a bez kterých bychom nemohli tento krásný sport na takové úrovni provozovat,“ hodnotí  vystoupení svých svěřenců trenér František Švec.

Liga mistrů v sálovém fotbale se letos konala v italském letovisku v Rimini (15-20.5.2017). Z České republiky se účastnily celky VPS Novabrik Polička a SMR Plus Zlín (celkový počet  - 12 týmů),týmy z Ruska, Itálie, Kazachstánu, Norska, Švýcarska, Izraele, Francie.

Sestava: Slaný Ondřej, Vondra Miroslav, Mužík Jiří, Netolický Roman, Jílek Tomáš, Švec Tomáš, Kovář Miroslav ml., Navrátil Petr, Stejskal Miroslav, Poul Tomáš, Slováček Jakub, trenéři Švec František, Kovář Miroslav st.

N. Šauerová, tisková mluvčí města

Vložil Šauerová Naděžda (12.6.2017), přečteno 1441x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.6140

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Tiskové zprávy | Italský bronz pro Poličku