Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Polička v roce 2018 - rozpočet města

Návrh rozpočtu města Poličky pro rok 2018 je zpracován,  22. února 2018 rozpočet schválí městské zastupitelstvo.  Výdaje pro letošní rok jsou ve výši 392 mil. korun. Jedná se o rozpočet s nejvyššími kapitálovými výdaji v historii města Poličky, ty tvoří částku 177 mil. Kč!  Důvodem jsou nové velké stavební akce a pokračující stavby  z loňského roku. Jaké jsou největší položky, které přinesou novinky v Poličce?

1. Lokalita Bezručova – největší investiční akce roku – dokončení dvou bytových domů,  kde bude 48 bytů – cca 57,6 mil. Kč, dokončení vybudování infrastruktury I. etapy lokality Bezručova a budování nových sítí pro III. etapu (výstavba dalších rodinných domů) – celková částka cca 14 mil. Kč.

2. Zahájení rekonstrukce ČOV – z celkové částky 42 mil. Kč bude letos proinvestováno 20 mil. Kč.  Čistírna odpadních vod bude dokončena v roce 2019.

3. Pokračující revitalizace historického jádra města

Ulice Šaffova – 12 mil. Kč. Jedná se o 8. etapu velkého projektu v historickém centru města Poličky, k úplnému dokončení oprav ulic v této části města zbývají 2 etapy, a to 9. etapa – ulice Pálená, Štěpničná a Fortna, 10. etapa – ulice Otakarova a Václavská.

4. Rekonstrukce budov

11,5 mil. Kč – „Centrum technického vzdělávání Polička“ – adaptace půdních prostor poličské městské knihovny, náklady zahrnují kromě stavebních prací i nové technické zařízení a vybavení, bonusem je vertikální zahrada umístěná na přístavbě budovy. 90% výdajů je hrazeno z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

9 mil. Kč – rekonstrukce domu na ul. 9. května – majitelem objektu je město Polička a v domě bude 6 nových bytů (akce je z 90% hrazena z dotace)

7 mil. Kč -  úprava budovy ZUŠ (30% hrazeno z dotace) – nová vzduchotechnika, fasáda…

6 mil. Kč – dokončení rekonstrukce budovy městského úřadu, budova se dočká i nové fasády na Palackého náměstí.

 

5. Dokončení opravy páteřní cesty v parku Na Valech – 4,5 mil. Kč.

6. Dokončení toboganu na plaveckém bazénu – 5,8 mil. Kč.

7. Poličské památky – 4 mil. rekonstrukce hradeb - obnova hradebního zdiva v parku Na Valech v jižní části hradebního okruhu. Oprava odstraní téměř havarijní stav staticky narušené zdi, 1 mil. dokončení opravy morového sloupu.

3 mil. poputují na hrad Svojanov – nová čistírna odpadních vod + oprava objektu č. 46 v předhradí (dříve hospodářská budova).

 

Naděžda Šauerová, tisková  mluvčí města

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (9.2.2018), přečteno 169x

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Tiskové zprávy | Polička v roce 2018 - rozpočet města