Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Nejen nové fasády

Město Polička dokončilo opravy dvou budov, které nelze přehlédnout.

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnovala zateplení budovy včetně výměny stávajících oken a dveří. Zároveň byly zhotoveny nové podlahy, upraven otopný systém, došlo k rekonstrukci hygienického zařízení v přízemí a také k úpravě hudebního sálku. Krásu budovy a čerstvou fasádu podtrhly i nově nainstalované venkovní žaluzie.  Náklady na rekonstrukci ZUŠ jsou ve výši 7,9 mil. Kč, 2 mil. získalo město díky úspěšné dotaci.

Dům na ulici 9. května. Zrekonstruovaný dům zaujme nápaditou fasádou a celkovým novým vzhledem. Dům, který město Polička koupilo za účelem výstavby sociálních bytů, bude do konce roku zkolaudován a od nového roku se mohou noví nájemníci stěhovat. Vzniklo zde 6 nových bytů o velikosti 2+kk. O byty je velký zájem a město musí vyřešit klíč ke spravedlivému výběru nájemníků. Rekonstrukce domu je v hodnotě 9,5 mil. Kč, z dotace bylo pokryto 7,2 mil. Kč.

Město Polička naváže v příštím roce opravou dalšího domu za účelem sociálního bydlení. Jedná se o dům, který přímo sousedí s domem na ulici 9. května.  I zde bude vybudováno 6 nových sociálních bytů, tentokrát o velikosti 1+kk.  Rekonstrukce by měla být dokončena do konce roku 2019, předpokládané náklady jsou ve výši 7 mil. Kč. I v tomto případě město podalo žádost o dotaci, na rozhodnutí o přidělení dotace město čeká.

 

 

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

 

Vložil Šauerová Naděžda (11/29/2018), přečteno 630x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.8092
Obrázek ke článku - č.8095
Obrázek ke článku - č.8090
Obrázek ke článku - č.8091
Obrázek ke článku - č.8093
Obrázek ke článku - č.8094

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Tiskové zprávy | Nejen nové fasády