Město Polička

Poděkování paní Aleně Báčové

Ředitelka Tylova domu paní Alena Báčová končí po 15 letech ve své funkci.  Za práci pro město Poličku  a vynikající vedení našeho hlavního kulturního stánku poděkoval paní ředitelce starosta města Jaroslav Martinů.  Tylovu domu zasvětila paní Báčová více než 15 let, protože v letech 1975 – 1985 zde působila jako zástupce ředitele.  Po přestávce, kdy působila ve funkci ředitelky Městské knihovny Polička, se do Tylova domu vrátila jako jeho ředitelka. 

1. srpna 2019 předala paní Alena Báčová svoji funkci novému řediteli Tylova domu panu Petru Cuperovi.  Přesto si ponechala ještě závěrečnou tečku své práce, a to srdeční záležitost – letošní Festival Polička 555.

Své práci věnovala obrovskou energii, dokázala do Poličky přivést řadu umělců, na které nikdy nezapomeneme a patří za ně velký dík.  Připomeňte alespoň jednu jedinečnou osobnost -  pana dirigenta Jiřího Bělohlávka.  V roce 2011 v Poličce společně s hudebníky Pražské konzervatoře připravoval Zahajovací koncert Pražského jara. Ti, kdo měli možnost účastnit se slavnostního koncertu v Tylově domě a vyslechnout si část Mé vlasti, jistě na tento zážitek nezapomněli a nemohou zapomenout.  Po 4 letech se do Poličky dirigent Jiří Bělohlávek vrátil,  v neděli 24. května 2015 v Tylově domě dirigoval svůj poslední koncert v životě, a to závěrečný koncert Martinů festu s PKF – Prague Philharmonia.

Mnoho krásných dní, plno cestovatelských zážitků a splnění všech snů a plánů, to vše přejeme paní Aleně Báčové do dalších let!

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města