Město Polička

obrázek

Snídejte na Svojanově s Novou!

Snídejte na Svojanově s Novou!

Všichni milovníci historie a příznivci hradu Svojanov by měli zbystřit. Na TV Nova v pořadu Snídaně s Novou bude v pátek 12. června 2020, v 7.20 hodin, reportáž přímo z prostředí této oblíbené památky.

Do pořadu se hrad Svojanov dostal díky Destinační společnosti Východní Čechy, která se stará o podporu cestovního ruchu a organizovala propagační kampaň pro Pardubický kraj. „Byli jsme vybraní jako druhé místo, které reprezentovalo Pardubický kraj hned po Pardubicích,“ informuje kastelán hradu Miloš Dempír. Novácký štáb na hradě strávil půl dne. Natočil reportáž o atraktivitách hradu, za kterými jezdí návštěvníci nejen z českých zemí. „Televizní štáb si prohlédl prostory celého hradu, aby mohl vyhodnotit, co je pro výletníky nejzajímavější a na co je pozvat,“ říká kastelán. Samozřejmě, že se všichni ze štábu nezapomněli stavit také v hradní restauraci a ochutnat třeba borůvkové knedlíky nebo palačinky s lesním ovocem. Průvodcem po hradě společně s kastelánem Milošem Dempírem byl sympatický moderátor Snídaně s Novou Milan Peroutka, známý zpěvák a herec.

Nezapomeňte si tedy v pátek 12. června ráno zapnout televizi a podívat se na TV Nova!

Nedávno si hrad Svojanov vybrala také Česká televize pro další řadu dokumentárního seriálu „Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých“. Točila zde různá zákoutí památky, aby mohla televizním divákům podat ucelený pohled na hrad. Pořad bude do vysílání zařazený v roce 2021.

Květa Korbářová, PR Hrad Svojanov