Město Polička

Jinak POLIČKA 555

jednodenní multižánrový festival


22. srpna 2020

V průběhu konání festivalu může dojít k mírným časovým posunům začátků jednotlivých akcí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o festivalu na www.tyluvdum.cz


14:00 Bedrock - jsou gymplácká rock-punk kapela. Nebojí se svými texty upozornit na problémy dnešního světa či běžného života každého z nás.
17:00 Fízl Band - žánrově téměř univerzální hudební seskupení z Poličky a blízkého okolí, hrající po všech možných koutech naší republiky.
20:00 Čechomor - česká hudební skupina hrající v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně.
22:00 Ohňostroj - ve znamení oslav 100. výročí Poličských strojíren.
23:00 100 zvířat - je česká klubová kapela hrající hudbu obvykle žánrově zařazovanou jako ska.

 

Původně plánovaný multižánrový festival Polička 555, který je nedílnou součástí kulturní nabídky ve městě v měsíci srpnu, byl z důvodu koronaviru zrušen. Přesto se pořadatelé z Tylova domu rozhodli pro náhradní program. „Museli jsme respektovat nařízení vlády. Podle stále se měnící situace ohledně koronaviru jsme se po jednání s vedením radnice dohodli, že uspořádáme alespoň jednodenní náhradu za tento festival. Tak vznikl program Jinak Polička 555,“ řekl ředitel Tylova domu Petr Cuper. Prostor dostanou nejen známé hudební seskupení, ale také místní kapely.

Akce se uskuteční v sobotu 22. srpna. Dějištěm bude opět Palackého náměstí, kde ve 14 hodin vystoupí na pódiu skupina Bedrock.  Jedná se o rock-punk kapelu zdejšího gymnázia, která se nebojí svými texty upozornit na problémy dnešního světa či běžného života každého z nás. Přítomné návštěvníky dostane následně do varu také Fízl Band. Jde o hudební seskupení z Poličky a blízkého okolí. Ve dvacet hodin vystoupí oblíbená skupina Čechomor. Náměstím tak zazní, české, moravské a slovenské lidové písně. „Nevynecháme ani tradiční ohňostroj, který bude odpálen na nábřeží Svobody. Letos se ponese ve znamení oslav 100. výročí Poličských strojíren,“ uvedl Petr Cuper.  Celou akci pak uzavře ve 23 hodin koncert skupiny 100 zvířat, která hraje hudbu obvykle žánrově zařazenou jako ska. „Samozřejmě bude během celého odpoledne a večera možnost občerstvení. Bude poněkud skromnější a jsme rádi, že nám vyšli vstříc místní podnikatelé,“ dodal závěrem Cuper.

Stanislav Sáňka

Přílohy