Město Polička

obrázek

V pondělí máme otevřeno!

V pondělí máme otevřeno!

V pondělí najdete v Poličce otevřené dveře těch nejzajímavějších památek, a to rodné světničky Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba a také brána hradu Svojanova je pro návštěvníky v pondělí otevřena.

Pondělní prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba budou pokračovat ještě celý srpen. Odchod s průvodcem z poličského muzea v 9, 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hod.

Nenechte si při návštěvě Poličky tuto ojedinělou památku ujít. Rodná světnička hudebního skladatele Bohuslava Martinů patří mezi české unikum. Který jiný významný hudební skladatel se narodil a žil se svojí rodinou ve výšce 36 metrů? Odměnou po vystoupání 192 schodů do věže je i nádherný výhled na Poličku a okolí.  Navíc nyní můžete využít i pondělí!

dospělí 80,- Kč
děti, studenti, důchodci 40,- Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + děti) 160,- Kč

Minimální počet návštěvníků 5 osob a maximální 25 osob (autobusový zájezd nutné rozdělit). Vstupenky je nutné zakoupit předem v Centru Bohuslava Martinů, odkud se vychází na prohlídku věže.  Vstup na věž pouze v doprovodu průvodce. 

Hrad Svojanov - Uprostřed hlubokých lesů nad romantickým údolím řeky Křetínky stojí malebný hrad Svojanov, jeden z nejstarších královských hradů u nás. Je to jediný hrad u nás, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím.

http://www.svojanov.cz