Město Polička

Poličské děti mají kam jít - poděkování Mozaice!

Nejen poličské děti nadšeně využily a užívají hry, které pro ně připravilo SVČ Mozaika Polička.  Pověst o skvělých hrách se roznesla po celém svitavském regionu a rodiny s dětmi přijely a přijíždějí do Poličky „hrát“. Hlavní motto akce – „Mít kam jít“ je splněno! A všem do Mozaiky chceme tímto vyjádřit velké poděkování!

„Celkem bylo připraveno 10 samoobslužných tras pro všechny věkové kategorie. Hry byly v parku, na cyklostezce, u přehrady, u chovatelského areálu a nejatraktivnějším místem byl Liboháj,“ popisuje jedna z autorek Irena Chroustovská ze SVČ Mozaika Polička.

„Nejoblíbenější trasy, podle reakcí dětí a rodičů, byly stezky Broučkování a Bacha na Raracha. Místo tradičních dílen jsme chystali balíčky s návody a výtvarným materiálem na tvoření ke dveřím Mozaiky. Nachystali jsme 1305 balíčků! Vyráběli se dýně, keramické ozdoby, sovičky, čerti, andělé, sobi, ptačí krmítka…kutilové tvořili ze dřeva a špuntů.  Týden před Mikulášem jsme každý den od 16.00 do 19.00 Mozaiku půjčovali čertům,“ upřesňuje Irena Chroustovská. 

Budova Mozaiky byla vždy krásně nazdobená pro příslušné období a svátek – na Halloween, čerty a samozřejmě na Vánoce.

Aktuálně probíhá v parku Zimní hra pro nejmenší a Po stopách Yettiho se mohou vydat děti od první třídy.

Informace a fotky jsou na Facebookové skupině MÍT KAM JÍT a na www.mozaika-policka.cz.

Děkujeme!!!

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města