Město Polička

Informace o očkování covid ke dni 25. 1. 2021

22. ledna 2021 byl spuštěn provoz nového očkovacího centra v multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách, od 1. února bude zahájen provoz centra v areálu Litomyšlské nemocnice. Další centra budou otevřena v Ústí nad Orlicí a Chrudimi. Již od minulého úterý funguje očkovací centrum v Pardubicích.

Zástupci vedení města Poličky se zúčastnili ve čtvrtek 21. ledna prohlídky pardubického očkovacího centra v sále Jana Kašpara v budově krajského úřadu. Spolu s dalšími zástupci měst našeho kraje byli seznámeni s praktickým fungováním takového centra. Účastníci setkání získali od vedení kraje další informace, které přinášíme v tomto souhrnu.

Proč byla ve svitavském regionu zřízena centra právě ve Svitavách a Litomyšli? Tato místa byla vybrána proto, že zde mají města zázemí nemocnic, která centra provozují. Neznamená to, že jsou upřednostňováni obyvatelé těchto měst (na úkor třeba Poličky). Tato centra očkují zaregistrované v centrálním systému.

Další očkovací centra v kraji (včetně Poličky) s velkou pravděpodobností nevzniknou k 1. 3., jak bylo doposud avizováno. Důvodem je nedostatek vakcín. To neznamená, že nebudeme v našem městě připraveni, takové centrum pro případ potřeby obratem zprovoznit. Samozřejmě vše je závislé na dostatku očkovací vakcíny pro obyvatelstvo. Tuto zásadní věc neumí ovlivnit ani Pardubický kraj, natož jednotlivé obce.

Aktuálně probíhá anketa mezi lékaři k jejich možnostem zapojit se do očkovacího procesu v naší spádové oblasti. Výsledky budou k dispozici pravděpodobně začátkem příštího týdne a budou použity pro plánování chodu očkovacích center. Vidina očkování prostřednictvím obvodních lékařů v jejich ordinacích závisí na dodávkách vakcín, které nemají složité nároky na uskladnění, což je v tuto chvíli samozřejmě vedle nedostatku vakcíny další velmi omezující věc z hlediska distribuce. 

Nadále platí, že mobilní očkovací týmy nemohou očkovat jednotlivce v domácnostech – chybí jak technické, tak personální kapacity nemocničního personálu. Mobilní týmy očkují podle informací krajského úřadu v domech pro seniory a v hromadných zařízeních s nejvíce ohroženými skupinami (zatím pouze jednotky zařízení).

Stále platí nabídka Odboru sociálních věcí a zdravotnictví na pomoc seniorům, kteří mají problém s registrací a jsou doma osamoceni – v případě potřeby může sociální pracovník dojít domů a provést registraci přímo u nich doma.

V provozu jsou i nadále informační linky

Linka Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Polička - pomoc s registrací očkování - mobilní čísla 733 710 450, 734 152 221, 733 713 627 – pondělí a středa – 8.00 – 17.00 hod., úterý a čtvrtek - 8.00 - 14.00 hod. a v pátek – 8.00 – 13.00 hod.

Krajská infolinka - 466 026 466. Bude v provozu pondělí a středa - 8 – 17 a v úterý, čtvrtek a pátek 8 – 14.

Pro další informace volejte centrální linku 1221.

 

Umístění očkovacích center v Pardubickém kraji

Pardubice

Budova Krajského úřadu Pardubického kraje, sál Jana Kašpara, Komenského nám. 125, Pardubice

Od 25. ledna je pro objednané k očkování vyčleněno 50 parkovacích míst na Tyršově a Vrchlického nábřežích v Pardubicích

Chrudimská nemocnice

Přízemí budovy monobloku, od hlavního vstupu do nemocnice vlevo (prostory ortopedické ambulance) 

Orlickoústecká nemocnice

Přízemí budovy D (interní oddělení, prostory kardiologické ambulance) 

Litomyšlská nemocnice

Přízemí budovy N (monoblok, prostory neurologické ambulance) 

Svitavy

Multifunkční kulturní centrum Fabrika, Wolkerova alej 92/18, 568 02 Svitavy

 

Aktuální informace z Pardubického kraje:

https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/110850/ve-svitavach-ockuji-ve-fabrice-v-dalsich-trech-mestech-budou-centra-zustavat-v-arealech-nemocnic

 

Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví:

https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/