Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

K volnému pohybu psů ve městě

Město Polička vydalo s účinností k 3.7. 2007 Obecně závaznou vyhlášku č.1/2007, která upravuje pravidla pro pohyb psů na veřejných prostranstvích na území města Poličky a zároveň vymezuje prostory pro volné pobíhání psů. Na území města Poličky se touto vyhláškou vymezují veřejná prostranství (tj. jednotlivé ulice a náměstí včetně chodníků a veřejné zeleně, dále městský park a lesopark Liboháj), kde je pohyb psů možný pouze na vodítku. Pro volné pobíhání psů jsou touto vyhláškou vymezena veřejná prostranství v částech obce Lezník, Modřec a Střítež.
Neznamená to však, že by poličští občané museli vozit své psy do Lezníka, Modřece či Stříteže, aby je tam nechali proběhnout bez vodítka. V Poličce je volný pohyb psů možný mimo konkrétní veřejná prostranství, vyjmenovaná v příloze k vyhlášce. K tomuto účelu lze například využít louku za koupalištěm podél Jánského potoka nebo louku za garážemi „Na Plivátku“, obě ve vlastnictví Města Poličky.
Je nutné zdůraznit, že volné pobíhání psů je možné pouze pod neustálým dohledem a přímým vlivem osoby psa doprovázející.

Vložil Martinů Petra (20.9.2007), přečteno 4194x

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Informace z odborů | K volnému pohybu psů ve městě