Město Polička

obrázek

Stavební léto v poličských školách

Stavební léto v poličských školách

Ne prázdniny, ale čilý stavební ruch probíhal v několika školských zařízeních našeho města. Ve všech projektech, které uvádíme, bylo město Polička úspěšné se získáním dotačních prostředků.

V ZŠ Na Lukách se během prázdnin pracovalo zejména v pavilonu 1. stupně.  Učitelé a školáci se mohou s novým školním rokem těšit na nové venkovní žaluzie, které zamezí přehřívání učeben. Naistalována byla i větrací jednotka, která umožní výměnu vzduchu ve třídách. Projekt, který je rozložen na dobu 3 let, je pro tento rok v hodnotě 12 mil. Kč. Školu čekají další úpravy, které zahrnují například rekonstrukci sociálního zázemí v obou pavilonech školy a ve školní jídelně a také opravu vodoinstalace a kanalizace.

Během září přivítá v novém své pracovníky a děti i MŠ Palackého nám. – projekt v hodnotě za více než 5 mil. Kč zahrnuje výměnu a úpravu oken, změny ve vytápění budovy (z akumulačních kamen na tepelné čerpadlo), zateplení zadní stěny budovy směrem do zahrady a pořízení únikového schodiště z druhého nadzemního podlaží.  Dotace na projekt „Realizace úspor energie – Mateřská škola Polička“ ze Státního fondu Životního prostředí a Operačního programu Životní prostředí představuje 55 % z celkových výdajů.

V Masarykově ZŠ proběhla v tomto roce úprava zahrady za cca 700 tis. Kč, ta navázala na rozsáhlé stavební úpravy, které proběhly v prostorách školy v loňském roce (v hodnotě 10,5 mil. Kč). Opravenou střechu má i pavilon školy, práce probíhaly o letních prázdninách. Náklady ve výši 1,8 mil. Kč byly bez dotačních prostředků a šly z rozpočtu města Poličky.  Došlo k výměně stávající střešní krytiny vč. podkladových fólií, latí, popř. poničených krovů.

Přejeme všem dobrý nejen začátek školního roku, ale zdravý a úspěšný celý školní rok!

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města