Město Polička

Zveme Vás do Tylova domu v Poličce

Vážení diváci, i přes velmi nepříznivou dobu pro Vás v prosinci připravujeme tři krásná představení.

V neděli 12. prosince v 19:00 ve velkém sále Tylova domu můžete uklidnit duši a ucítit slunce v tanečně hudebním představení Misterio del ángel - Tango argentino show s Annou Polívkovou. Jak už název napovídá, jde o směsici nádherného rytmu argentinského tanga v podání Escualo Quintetu spojeného s horkokrevným, sluncem obohaceným pohybem tanečníků ze studia Tangonexion. Sama známá herečka se Vám představí v roli tanečnice. Myslím, že je opravdu na co se těšit.

V úterý 14. prosince v 19:00 završíme podzimní divadelní abonmá komickým představením Pension pro svobodné pány, odehrávající se v pokoji jednoho penzionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu. V produkci divadla Palace vystoupí známí umělci Patrik Děrgel, Marie Doležalová / Lenka Zahradnická / Anna Fialová / Dominika Býmová, Lukáš Příkazký, Kateřina Pindejová, Václav Liška / Zdeněk Velen, Petr Miklovič, Ilona Hoferová / Lucie Jiříková / Lucie Urbanová / Gabriela Rohlederová.

Ve čtvrtek 16. prosince v 19:00 Vás zveme na vánoční koncert - Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby. Klasické představení v provedení členů sboru opery Národního divadla v Praze se sólisty Radek Krejčí, Tomáš Jindra, Richard Renner, Lenka Kučerová, Radka Kyralová, Blanka Sládková, Pavla Zobalová-Renner, kteří pod vedením hlavního sbormistra Národního divadla Pavla Vaňka vytvořili projekt vysoké umělecké úrovně. Režisérem tohoto pořadu je Tomáš Masák, dlouholetý člen operního sboru Národního divadla v Praze a bývalý tajemník sboru ND.

Na programu kina najdete v sobotu 11. prosince animovaný film pro děti Myši patří do nebe. Začátek dětských filmových představení je nově posunut o dvě hodiny dříve, tedy na 16 hodin. Kompletní program kina Tylova domu naleznete v kulturním kalendáři a na www.tyluvdumpolicka.cz.

V sobotu 8. ledna v 19:00 společně s multižánrovým orchestrem The People přivítáme nový rok za zvuku melodií zlatých hitů několikanásobného slavíka Karla Gotta. V  lednu bychom také rádi zahájili plesovou sezónu a otevřeli základní kurz tance a společenské výchovy.

Závěrem bych rád připomenul všem, kdo se chystají Tylův dům navštívit, že vstup na akce se stále řídí vládními nařízeními, která se neustále aktualizují. Veškeré informace naleznete na našich webových stránkách www.tyluvdumpolicka.cz nebo přímo v Tylově domě.

Přejeme Vám všem příjemné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok.

Za tým Tylova domu ředitel Petr Cuper