Město Polička

Pozor na podvodné telefonáty seniorům! Nezasílejte peníze!

"Dobrý den, varování Policie České republiky. Věnujte, prosím, pozornost tomuto oznámení. Pokud se Vás bude někdo snažit přesvědčit, že je Váš příbuzný nebo že Vašeho příbuzného zastupuje jako doktor či notář a bude od Vás chtít poslat peníze na účet nebo si je bude chtít u Vás sám vyzvednout, vždy si tuto informaci ověřte a v případě podezření kontaktujte, prosím, Policii České republiky, a to na telefonním čísle 158. Děkujeme. Policie České republiky."

V současné době probíhá celorepubliková aktivita Policie ČR ve spolupráci s provozovatelem informační linky 1188. Jedná se o hovor telefonního robota s varováním Policie ČR a to s legendou „VNUK“.

Zde  TZ, kde je nahrán i samotný hovor.

https://www.policie.cz/clanek/pozor-seniori-jsou-v-ohrozeni.aspx

 

Zároveň jsme zaznamenali i telefonáty, kdy se volající vydává za instituci či úřad vyžadující zaplacení dluhu na poplatcích (popelnice, psi…) apod. V takovém případě doporučujeme minimálně ověřit na webových stránkách nebo z předchozí písemné komunikace správnost údajů – typicky číslo bankovního účtu nebo zavolat na příslušný úřad (podatelnu apod.).

 

Žádáme občany, aby byli opatrní!