Město Polička

Pozvánka do Tylova domu

Vážení diváci a přátelé Tylova domu,

konečně hrajeme pro všechny! Mimo povinnost nošení respirátorů bez výdechového ventilu třídy FFP2/KN95 k nám můžete chodit opět svobodně. Očkovaní, neočkovaní, prostě všichni bez rozdílu. Pomalé rozvolňování nás opravdu těší. Na jaro pro Vás připravujeme velmi barevný program, na který Vás srdečně zveme: v pondělí 14. března v 19 hodin bude jeviště velkého sálu patřit komické opeře o věrné lásce a zrádných intrikách, snu o divadle národním a zrodu českého herce - Prodané nevěstě na prknech Prozatimního, Stavovského a Národního divadla v letech 1868 až 2020. Režijní tandem Petr Erbes a Boris Jedinák za tuto inscenaci získali Cenu ředitele festivalu Setkání/Encounter 2019.

V úterý 15. března v 19 hodin zazpívá řadu arií českých i světových skladatelů světoznámá česká sopranistka Lada Bočková. Operní recitál Lady Bočkové je součástí koncertního abonentního cyklu Klasická hudba a MY. Cyklus bude pokračovat 12. dubna koncertem Tria Českého rozhlasu s recitací herce Svatopluka Schullera.

Pedagogové ZUŠ B.Martinů Polička si pro Vás připravili pestrý hudební program. Mimo jiné se představí i nástroje, které v Poličce na pódiích běžně nevídáte. Koncert učitelů se uskuteční ve středu 30. března v 17 hodin. Máte se na co těšit!

Začátkem dubna Vás Halina Pawlowská ve své talk show provede Manuálem zralé ženy. Svým osobitým humorem Vás pobaví.

Světáci zavítají do Tylova domu 11. dubna v 19 hodin. Notoricky známá filmová hudební komedie Vratislava Blažka a Zdeňka Podskalského s písněmi Evžena Illína a Vlastimila Hály z roku 1969 trůní od své premiéry na špičce žebříčků nejoblíbenějších českých filmů. V divadelní úpravě a v režii Lumíra Olšovského se na jevišti objeví stálice Divadelní společnosti Háta, ale i nové populární tváře.

Duben v Tylově domě již tradičně patří jazzovému festivalu. 25. ročník festivalu Polička JAZZ zahájí ve středu 20. dubna všestranná zpěvačka DASHA a multižánrový EPOQUE QUARTET. Jejich společný projekt Ellaboration odkazuje k fenoménu Elly Fitzgerald, jejíž písně jsou představeny v nových originálních aranžích.

Program kina na měsíc březen nabídne celkem 9 filmových snímků. V neděli 20. března v 16 hodin promítáme dlouho očekávané pokračování české pohádky Tajemství staré bambitky 2. V dubnu se můžete těšit na českou komedii Betlémské světlo natočenou podle knižní předlohy Zdeňka Svěráka nebo nové zfilmování slavného detektivního románu Agathy Christie Smrt na Nilu. Kompletní program kina naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino.

Vážení diváci, těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám krásné kulturní zážitky.

Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Za tým Tylova domu ředitel Petr Cuper