Město Polička

Pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny - souhrnné informace

Níže uvádíme souhrnné informace o současné situaci a pomoci pro ukrajinské občany zasažené válkou. 

1. Materiální pomoc a finanční pomoc - Centrum Pontopolis -  konkrétní informace - http://www.pontopolis.cz/index.php/pomoc_ukrajine#.YnTgq9pByUl

 

2. Ubytování pro uprchlíky – poptávka pro ubytování a také nabídka volných prostor pro ubytování – tel. 466 026 875

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině Pardubického kraje

První kontaktní bod pro občany Ukrajiny přijíždějící do České republiky

Vyřešení veškeré potřebné administrativy

Přidělení náhradního ubytování

Koordinace všech úřadů na jednom místě

Kde nás najdete? - Krajský úřad Pardubického kraje, Komenského náměstí 120, Pardubice

Jak se k nám dostat? - Městská hromadná doprava Pardubice, Linky 2, 12, 13 z hlavního nádraží v Pardubicích, Zastávka Krajský úřad

Kdy jsme k dispozici? - v plném rozsahu denně od 7.00 do 19.00 hodin, v redukovaném rozsahu od 19.00 do 7.00 hodin.

Případná konzultace pro ubytování - vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Polička – Bc. Martina Černíková, e-mail: cernikova@policka.org.

 

DOTAZY OHLEDNĚ – UBYTOVÁNÍ UKRAJINCŮ, JAK SE ZAREGISTROVAT,  PROPLÁCENÍ atd.

podnikatelé 

1. Jak se registrovat do HUMPA - e-mail: nabidka@pak.izscr.cz, zde podnikatel napíše, že chce zaslat podklady k registraci do HUMPA. (telefonní číslo KACPU tel. 466 026 875).

2. Při dotazu zda je podnikatel veden, kdy dostane přístupové údaje, zablokovaný učet v HUMPU atd. -  e-mail: admin.kacpu@pak.izscr.cz, kde napíše příslušný dotaz. (Pokud bude trvat na telefonním čísle KACPU tel. 466 026 875, dále určení pracovníci HZS kpt. Ing. P. Vítek  tel. 950 570 159 a kpt. Ing. M. Kusanda tel 950 570 459)

3. Při dotazu uzavírání smluv, zpracováni výkazu ubytovaných a navazujícího vyplácení kompenzačních příspěvků atd. -  e-mail: ukrajina@pardubickykraj.cz, kde napíše příslušný dotaz. ( telefonní číslo-  určení pracovníci OKŘ Ing. E. Černohlávková  tel. 466 026 386, J. Špatenková  tel. 466 026 371, Mgr. M. Kačírek tel. 466 026 411 a Ing. A. Boňatovský MPA tel 466 026 173).

 

běžný občan 

zadat si na internetu https://www.uradprace.cz/ a kliknout na příslušný odkaz. Další informace lze čerpat na https://uprchlici-vitejte.cz/.

 

https://www.pardubickykraj.cz/pomoc-ukrajine/115965/prispevek-pro-solidarni-domacnost

 

3. Veškeré informace týkající se pomoci uprchlíkům z Ukrajiny najdete na stránkách Pardubického kraje https://www.pardubickykraj.cz/pomoc-ukrajine

(najdete zde: Informace Ministerstva vnitra pro občany Ukrajiny, Portál Ministerstva vnitra pro pomoc Ukrajině, Základní informace pro občany Ukrajiny v oblasti poskytování zdravotních služeb, Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich zaměstnavatele, Celostátní finanční sbírky na pomoc Ukrajině, Sbírky humanitární pomoci v Pardubickém kraji, Krajský sklad humanitární pomoci, Informace pro poskytovatele zdravotních služeb - humanitární pomoc, Ubytování válečných uprchlíků). 

 

4. webové stránky s nabídkou pracovních pozic pro Ukrajince https://robota.pardubickykraj.cz/

Tato stránka slouží od 5. 4. a nabízí aktuální volná pracovní místa evidovaná úřadem práce v Pardubickém kraji. Je v ukrajinském jazyce a jejím cílem je umožnit zájemcům najít pracovní příležitosti v našich .firmách. Pokud máte požadavek na doplnění volné pracovní pozice ve Vaší společnosti, zašlete jej na tyto mailové adresy pokud možno ve struktuře, jak se na těchto stránkách volná místa zobrazují:

Okres Chrudim – Jana Tomášková, jana.tomaskova@uradprace.cz

Okres Pardubice – Zuzana Mokrenová, zuzana.mokrenova@uradprace.cz,

Okres Svitavy – Pavlína Nejedlá, pavlina.nejedla@uradprace.cz

Okres Ústí nad Orlicí – Petra Vajsová, petra.vajsova@uradprace.cz

 

5. Ošacení (použité) pro ženy, děti i muže z Ukrajinyterapeutický obchod Fimfárum, Masarykova 22, Polička, tel. 731 604 254, otevírací doba pondělí – pátek, 8.30 - 12.00 a 13.00 – 16.30 hodin 

 

6. Informační linka Charity Česká republika v ukrajinštině včetně tlumočení – tel. 731 432 431

 

7. Rodinné centrum MaTami nabízí zdarma prostor pro setkávání rodičů a dětí z Ukrajiny - podrobnosti v příloze

 

8. Linka bezpeče - pomáhá

https://spolek.linkabezpeci.cz/aktuality/obavy-z-valky-na-ukrajine-tipy-pro-deti-a-rodice/