Město Polička

obrázek

Polička Jazz Festival 2022

Polička Jazz Festival 2022

Jubilejní 25. ročník festivalu proběhne ve dnech 20. – 23. 4. 2022

Když v roce 1997 Město Polička uspořádalo první ročník jazzového festivalu, nikdo se zřejmě nezabýval myšlenkou, jak se tomuto odvážnému hudebnímu počinu bude vést za dvacet pět let. S odstupem času je zřejmé, že festival úspěšně žije a že se stal respektovanou kulturní událostí nejen v našem regionu. Pohled do programové nabídky jubilejního ročníku napovídá, že ani letos nezůstane festival svým příznivcům nic dlužen a dramaturgie nám opět nabízí celou řadu hudebních osobností.

Hlavními festivalovými večery jsou pátek a sobota 22. a 23. 4. 2022, festival však bude zahájen už ve středu 20. 4. koncertem oceňované zpěvačky Dashy. Ta společně s multižánrovým kvartetem Epoque Quartet připomene v pořadu Ellaboration fenomenální Ellu Fitzgerald.

V úvodu pátečního večera vystoupí známý jazzový pianista Emil Viklický, společně s Pavlem Hrubým představí skladby z alba Betwen Us. Těšit se můžeme i na další legendu českého jazzu Martina Kratochvíla, který jako první přivedl jazzrock za železnou oponu. Ten se představí s americkým kytaristou Tony Ackermanem a íránskými perkusisty Imranem a Filipem Zangim. Finále pátečního večera bude patřit nejslavnějším hitům swingové éry 40. a 50. let v podání brněnské kapely Hear Of Dixie a švýcarské zpěvačky Géraldine Schnyder.

Sobotní večer zahájí Robert Balzar Trio, nepřehlédnutelný fenomén české jazzové scény a častý host klubových a festivalových koncertů v Poličce. V další části večera představí pianista, skladatel a dirigent Kryštof Marek se svým orchestrem nový hudební projekt, jazzovou suitou, která bude v Poličce uvedena ve světové premiéře. Festival zakončí multižánrová formace Lanugo se zpěvačkou Markétou Foukalovou, kapela ceněná kritiky i posluchači za vysokou hráčskou úroveň a strhující atmosféru živých vystoupení.

Tradiční součástí festivalu jsou výtvarné výstavy. Tentokrát představí svůj nevšední pohled na svět hudby Patrick Marek, přední fotograf tohoto žánru.

Nenechte si ujít tuto mimořádnou událost, Tylův dům se v tyto dny promění ve velkou hudební kavárnu s nevšední nabídkou, ze které si každý může vybrat. Podrobný program a vstupenky jsou k dispozici na www.tyluvdumpolicka.cz