Město Polička

obrázek

Martinů fest 2022

Martinů fest 2022

Vážení příznivci vážné hudby,

zveme Vás na 25. ročník tradičního festivalu Martinů fest Polička, který se uskuteční ve dnech 12. – 19. 05. 2022. Skladatelovu tvorbu, ale nejen jeho, připomene řada koncertů a doprovodný program: https://tyluvdumpolicka.cz/martinu-fest/

Ve čtvrtek 12. května v 17 hodin představí díla Bohuslava Martinů předseda spolku Náš Martinů pan Jaroslav Novotný.

V pátek 13. května v 17 hodin se již tradičně koná pietní akt u hrobu Bohuslava Martinů. Krátký program nám připraví mužský pěvecký sbor Bohuslava Martinů města Poličky. V 18 hodin následuje Zahajovací koncert Martinů festu, kde se představí violoncellistka Natálie Trávníčková v doprovodu filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením Ondřeje Soukupa. Těšit se můžete mimo jiné například na Koncert pro violoncello a orchestr č.1, H. 196 Bohuslava Martinů.

Nedělní večer 15. května bude patřit opernímu recitálu světově proslulé sopranistky Gabriely Beňačkové v doprovodu tenora Jakuba Pustiny a oceňované klavíristky Marty Vaškové. Zazní operní árie českých skladatelů, písně Bohuslava Martinů, či skladby pro klavír.

V pondělí 16. května v 19 hodin je na programu komponovaný pořad na počest Vítěslavy Kaprálové. Uměleckým přednesem zaujme Taťjana Medvecká a o hudební produkci se postará Kapralova Quartet. Hudební skladby pro smyčce, a to význačných autorů především českých, zahrají Veronika Panochová, Simona Hurníková, Eva Krestová a Simona Hečová.

Ve čtvrtek 19. května v 19 hodin představí za klavírního doprovodu Marty Vaškové repertoir světových i českých skladatelů basbaryton Boris Prýgl, který patří k nejtalentovanějším mladým pěvcům.

Celý program festivalu je součástí koncertního abonentního cyklu Klasická hudba a MY 2022.

Předprodej vstupenek: Informační centrum Polička

Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz nebo přímo v našem vstupenkovém portálu https://tyluvdum.enigoo.cz/app/tickets/events.