Město Polička

obrázek

Cyklobusy Českomoravského pomezí pro Vás!

Cyklobusy Českomoravského pomezí pro Vás!

Cyklobusy provozované novými dopravci můžete v Českomoravském pomezí využít až do konce září!

I v letošním roce vám cyklobusy usnadní poznávání turistické oblasti Českomoravské pomezí a okolních regionů. Provoz autobusů uzpůsobených pro převoz kol potrvá po celé léto i v průběhu září. Pět autobusových linek bude propojovat turisticky atraktivní místa vždy o víkendech a státních svátcích.   Jejich služeb můžete využít, ať už se vydáte na pěší výlet nebo patříte k fanouškům cyklistiky.

Vzhledem ke změně autobusových dopravců na území celého Pardubického kraje uvádíme přehled linek, které budou v provozu od neděle 12. června 2022. S novými dopravci se mění také některé podmínky provozu cyklobusů. Dochází tak například ke zvýšení hmotnostního limitu, který v minulosti omezoval přepravu elektrokol.

Vydejte se na výlet a nechte se cyklobusem přiblížit k oblíbeným místům Českomoravského pomezí i zajímavým cílům v okolí.

Růžová linka 681886 – BusLine (12. června – 28. září)

Moravská Třebová – Svitavy – Polička – Proseč – Nové Hrady – Litomyšl – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Choceň – Vysoké Mýto

Linka propojující historická města Českomoravského pomezí zajíždí také do Toulovcových maštalí, k zámku v Nových Hradech, k Hřebečským důlním stezkám, několika rozhlednám i cyklostezkám na Orlickoústecku.

 

Modrá linka 681829 – ZDAR (12. června – 28. září)

Polička – Svitavy – Moravská Třebová – Štíty – Králíky – Dolní Morava

Tato linka zaveze do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku pěší turisty i cyklisty z Poličska, Svitavska a Moravskotřebovska. Cestující přiblíží také k Hřebečským důlním stezkám, novým singltrekům v Moravské Třebové nebo k mladějovské úzkokolejce.

 

Zelená linka 651555 – Umbrella Coach & Buses (12. června – 28. září)

Pardubice – Chrudim – Seč – Hlinsko – Proseč – Litomyšl – Polička

Linka umožní objevovat krásy Českomoravského pomezí také turistům z Pardubicka, Chrudimska či Hlinecka. Zajíždí do oblasti Toulovcových maštalí, Litomyšle, Nových Hradů nebo k Sečské přehradě. V odpoledních hodinách linka míří do obce Předhradí, kde lze navštívit vloni zpřístupněný hrad Rychmburk.

 

Červená linka 681948 – BusLine (12. června – 28. září)

Litomyšl – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Čenkovice – Králíky – Dolní Morava – Staré Město

Tato linka vyjíždí z Litomyšle a míří až do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku.

 

Oranžová linka 681947 – BusLine (12. června – 28. září)

Litomyšl – Vysoké Mýto – Choceň – Žamberk – Deštné v Orlických horách

Linka míří z Litomyšle přes Vysoké Mýto do Orlických hor s konečnou zastávkou v Deštném v Orlických horách.

Na linkách bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem, studentům, seniorům a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusů včetně aktuálních jízdních řádů najdete na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz.

Letáky s informacemi o cyklobusech a tipy na výlet jsou k dispozici v informačních centrech a na řadě dalších míst regionu.

Provoz cyklobusů je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto, destinační společnosti Českomoravské pomezí a Pardubického kraje.

Jiří Zámečník,

destinační společnost Českomoravské pomezí