Město Polička

obrázek

Poděkování panu řediteli Střílkovi

Poděkování panu řediteli Střílkovi

Slavnostní setkání a poděkování za práci při příležitosti ukončení činné služby se stalo pro vedení města Poličky již milou tradicí a pravidlem.  V úterý 14. června proběhlo další z těchto setkání. Starosta města Jaroslav Martinů společně s místostarostou Pavlem Štefkou a zástupci oddělení školství Odboru vnitřních věcí MěÚ Polička vyjádřili velký dík za práci řediteli ZŠ Na Lukách Mgr. Eduardu Střílkovi, který ke dni 30. června 2022 končí ve funkci ředitele školy. Od 1. července se této pozice ujímá Mgr. David Šafář.

Mgr. Střílek pracoval ve funkci ředitele ZŠ Na Lukách 27 let. Za dobu jeho působení došlo k mnoha změnám nejen v oblasti výuky, učebních plánů, nových trendů ve výuce dětí, školních vzdělávacích programů, ale i ke změnám budovy školy a jejího okolí. Přistavěn byl další učební pavilon, školní jídelna, sportovní hala, sportovní hřiště. I nyní probíhá v prostorách školy rozsáhlá rekonstrukce vzduchotechniky a sociálního zařízení pavilonu 2. stupně. Pan Střílek nastoupil na své první učitelské místo v roce 1982, jeho předměty byly fyzika a pracovní vyučování. V roce 1989 se stal zástupcem ředitele ZŠ Na Lukách a od roku 1995 byl ředitelem této školy. Po dobu své funkce byl zároveň velkým organizátorem a garantem spolupráce se školou v partnerské Ebesi. Při příležitosti dvacetiletého výročí spolupráce mezi školami byl pan ředitel obcí Ebes v roce 2021 slavnostně oceněn. Své plné nasazení pro maďarskou spolupráci naposledy ukázal začátkem tohoto června při návštěvě žáků z Ebese na ZŠ Na Lukách.  

Panu Střílkovi přejeme hodně zdraví, energie a optimismu do dalších let a panu Šafářovi hodně úspěchů v jeho nové ředitelské funkci.

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města