Město Polička

Blahopřání prvním občánkům města Poličky 2023

Prvním občánkem města Poličky 2023 je Vanesa Michálková, která se narodila 5. ledna, míry a váhy – 50 cm, 3 490 g. Vaneska se narodila rodičům Adrianě Grosmanové a Pavlu Michálkovi a je to jejich první miminko. Druhým občánkem našeho města je Vilém Hoza, který se narodil 9. ledna, míry a váhy – 52 cm a 3 022 g. Rodičům Heleně a Romanovi Hozovým tak přibyl do rodiny již 3. syn.  

K narození dětí poblahopřál rodičům starosta města Jaroslav Martinů společně s místostarostou Pavlem Štefkou. Obě rodiny dostaly od vedení města dárkový poukaz v hodnotě 2 500,- Kč k nákupu zboží pro miminko dle svého výběru.

V letošním roce vítali zástupci vedení města Poličky hned dva první občánky. A z jakého důvodu? „Protože se nám v Poličce rodí čím dál méně dětí, rozhodli jsme se letos přivítat miminka dvě a dát tak najevo, že nám záleží na tom, aby se v našem městě rodilo více dětí a že si nově narozených miminek vážíme,“ komentuje místostarosta Pavel Štefka.  „Rok 2022 byl bohužel pro Poličku jedním z nejhorších roků v počtu narozených dětí, narodilo se o 15 dětí méně než v roce 2021. Pouhých 67 nově narozených dětí je velice málo a je velkou otázkou, co můžeme udělat pro zlepšení,“ komentuje starosta města Jaroslav Martinů.

Přejeme novým občánkům a jejich rodinám hodně zdraví a šťastný život.

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města