Město Polička

obrázek

Třídenní multižánrový festival POLIČKA 555

Třídenní multižánrový festival POLIČKA 555

Na letošním 32. ročníku třídenního multižánrového festivalu POLIČKA *555, který se uskuteční ve dnech 18. – 20. srpna, vystoupí zpěvačka Ewa Farna se svou doprovodnou kapelou, rocková skupina Portless (dříve Support Lesbiens), sólová zpěvačka a herečka Bára Poláková, česká funky-soul-rocková kapela Oty Baláže Balage Band feat. Tereza, hudební stálice Plavci & Jan Vančura, moravská skupina Tempus hrající středověký rock, folk-country skupina Kamelot & Roman Horký, rocková kapela Doga, zpěvák Honza Křížek, The Kredenc - tribute kapely Creedence Clearwater a John Fogerty, místní rocková kapela Revoluce a nebude chybět ani ohňostroj.

Na nedělní dopoledne je pro děti i jejich rodiče připraven hudební program, o který se postará kapela Pískomil se vrací, v kostele sv. Jakuba zazní Missa brevis brněnského skladatele Zdeňka Krále v provedení vokálně-instrumentálního ansámblu Musica da camera Brno a pěveckého sdružení Dalibor Svitavy. Festival zakončí v neděli odpoledne známé pěvecké duo Eva a Vašek.

O sobotní doprovodný program „Historický den na Valech“ se i v letošním roce postará spolek historického jezdectví KVINTÁNA Široký Důl, společnost historického šermu TAS Velké Meziříčí a s dravci Vás seznámí ROZÁRKA Jirkov. Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty, který své hry nejen vymýšlí, ale také ručně vyrábí, zaujme svým nevšedním provedením nejen děti, ale i dospělé. Těšit se můžete i na tradiční staročeský jarmark na Palackého náměstí - krkonošské bramboráčky, příborské pražené oříšky, staročeský trdelník, halušky, klobásy, burgery, tortilly, langoše, staročeské smažené brambůrky, grilovaná žebírka, francouzské palačinky, míchané nápoje a další dobroty. Nebudou chybět různé druhy piva ani lahvové a stáčené víno nebo míchané nápoje.

Počínaje letošním ročníkem mají návštěvníci možnost podpořit konání festivalu Polička *555 dobrovolným vstupným. Akce se koná pod záštitou hejtmana pardubického kraje Martina Netolického a města Poličky.

Tým Tylova domu