Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Mladí poličští šachisté postupují do Extraligy dorostu!

O třetím dubnovém víkendu přepisovali mládežníci TJ Štefanydes Polička klubové dějiny. Během posledního hracího víkendu severní skupiny 1. ligy mladšího dorostu, který se konal v Hlušicích u Nového Bydžova, totiž dokázali vyhrát ve všech závěrečných utkáních a pro příští sezónu se tak budou moci poprvé v historii pyšnit přívlastkem extraligoví!
 

Postup nebyl vůbec jednoduchý a rozhodovala až poslední partie závěrečného duelu s Novým Borem. Soupeři z Prahy-Kobylis měli před posledním srazem stejný počet bodů (pozn.: obě družstva ve vzájemném zápase remizovala, jinak všechny ostatní soupeře porazila) a i v malé obci Královéhradeckého kraje oba rivalové ve svých zápasech nezaváhali a o konečném pořadí tak rozhodlo až třetí (!) pomocné kritérium. Po stejném počtu bodů a stejném skóre, tak rozhodla jedna jediná vítězná partie navíc ve prospěch mladých hráčů z královského věnného města Poličky!
 

Poličští hráči dokázali to, co v našem městě ještě žádný šachový kolektiv. Vytvořili skvělou partu, která se vzájemně doplňovala nejen na šachovnici! Celý závěrečný víkend byl opravdu velmi těžký, sáhli jsme si v určitý moment až na samotné dno psychických sil.

David Schaffer
předseda komise mládeže Pardubického šachového svazu
trenér mládeže TJ Štefanydes Polička
email: DSchaffer@seznam.cz
tel.: 731 012 518

 

Vložil Šauerová Naděžda (4/27/2011), přečteno 3470x

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Mladí poličští šachisté postupují do Extraligy dorostu!