Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Certifikát k environmentálnímu vyúčtování za rok 2011

 

Občané Poličky recyklací starých spotřebičů výrazně přispěli k ochraně životního prostředí
 
Polička obdržela od kolektivního systému ASEKOL Certifikát k environmentálnímu vyúčtování za rok 2011 (k nahlédnutí v příloze). Z Certifikátu vyplývá, že naši občané v loňském roce vytřídili 594 televizí, 243 monitorů a dále 5906 kg drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 540 MWh elektřiny, 25264 litrů ropy, 2405 m3 vody a 22 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 121 tun CO2 ekv., a produkci
nebezpečných odpadů o 475 tun.
 
Zpětný odběr elektrozařízení, i těch nejmenších, má nezanedbatelný pozitivní dopad na životní prostředí. Zpětný odběr a recyklace např. stovky mobilních telefonů uspoří tolik energie, kolik spotřebuje moderní úsporná lednice za více než 4,3 roku provozu. Díky recyklaci jednoho notebooku dojde ke snížení spotřeby ropy, na kterou osobní automobil ujede téměř 100 kilometrů, nebo dojde k úspoře 392 litrů pitné vody. Stejné množství je například spotřebováno při 30 cyklech myčky nádobí.
 
Když si uvědomíme, že například osobní automobil vyprodukuje za rok provozu 2 tuny skleníkových plynů a jedna čtyřčlenná domácnost průměrně ročně spotřebuje 2,2 MWh elektrické energie, jsou to čísla, která stojí za pozornost. Proto si všichni, kteří zodpovědně třídí a přispívají tak k ochraně životního prostředí, zaslouží velký dík.
 
                                                                                              Jiří Coufal, OÚPRaŽP

Vložil Šauerová Naděžda (4.5.2012), přečteno 2338x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.2548

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Informace z odborů | Certifikát k environmentálnímu vyúčtování za rok 2011