Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

SPOLUPRÁCE POLIČSKÉHO MUZEA A HRADU SVOJANOV

Po mnohaleté a úspěšné spolupráci Městského muzea a galerie Polička a Centra Bohuslava Martinů a hradu Svojanov, došlo mezi vedením obou organizací k dohodě, jenž bude přínosem pro domácí, ale i pro projíždějící turisty. Jedná se o vstupenky, které jsou zvýhodněné pro návštěvníky, kteří budou mít zájem o návštěvu hradu Svojanov a zároveň o návštěvu expozic a výstav Centra Bohuslava Martinů.
Návštěvníci hradu Svojanov obdrží k zakoupené vstupence poukaz, kterým se prokáží v Centru Bohuslava Martinů (dále CBM) v Poličce a na vstupné do expozic a výstav je pro ně připravená sleva 50%. Naopak, když se návštěvník prokáže vstupenkou z CBM na hradě Svojanov bude mu poskytnuta sleva na vstupné 10%.
Obě organizace se mohou pyšnit vysokou návštěvností a také, a to je hlavní - bohatým a zábavným programem, který nabízejí po celé léto.
V CBM můžete až do 2. září navštívit výstavy Kdo si hraje, nezlobí! - výstavu o skládání, stavění a stavebnicích všeho druhu, zastavit se také můžete v osobitém světě výtvarníka ADOLFA BORNA - Nejen Mach a Šebestová či obdivovat divokost a krásu Afriky. Mezi stále expozice pak patří Historie města Poličky a okolí, jenž seznamuje návštěvníky poutavým způsobem s historií královského věnného města Poličky od doby jejího založení českým králem Přemyslem Otakarem II. v roce 1265 až do současnosti. Expozice Sklářství na Horácku zavede každého do světa křehké krásy horáckého skla. Na milovníky vážné hudby čeká expozice Barevný svět Bohuslava Martinů - originální expozice poodhalující nejedno tajemství z umělcova života. Dále pak školní Třída Bohuslava Martinů z přelomu 19. a 20. století, ve které probíhá výstava pro všechny, kteří mají rádi pohádky - Pohádka ve škole.
Neváhejte, vezměte rodinu, přátele a své blízké a prožijte společně spoustu nevšedních zážitků a nasbírejte nové postřehy a informace.
Více informací naleznete na www.svojanov.cz, www.cbmpolicka.cz

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (7/11/2012), přečteno 2894x

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | SPOLUPRÁCE POLIČSKÉHO MUZEA A HRADU SVOJANOV