Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Sběr použitého ošacení, textilu, obuvi a hraček

Každý z nás ročně vyprodukuje průměrně zhruba 15 kg starého šatstva. Toto množství v současnosti končí ze značné části jako směsný odpad. Proto město Polička poskytlo společnosti REVENGE, a.s. pozemky pro umístění 4 kontejnerů na sběr použitého ošacení, textilu, obuvi a hraček. Kontejnery jsou umístěny u PENNY marketu na ulici Družstevní, na sídlišti Hegerova, na parkovišti na ulici Starohradská vedle prodejny potravin a na ulici Jiráskova u č.p. 608 („u šedesátky“). V třídícím závodě společnosti REVENGE, a.s. v Boskovicích se každý den tříděním a zpracováním šatstva, textilu i bot zabývá 100 lidí v trvalém pracovním poměru. Měsíčně se zde zpracuje 200 až 300 tun. Část oblečení se podaří zachránit tak, aby mohlo posloužit svému původnímu účelu, část se zpracuje pro průmyslové využití. Poměrně malý zbytek tvoří odpad, který se energeticky zhodnocuje.

Možnost odložení použitého ošacení, textilu, obuvi a hraček je rovněž na sběrném dvoře na Hegerově ulici, odkud jej sváží Diakonie Broumov. Sběr šatstva dále probíhá v Oblastní charitě Polička na ulici Vrchlického v č.p. 185 v Pá 8:00 – 14:00 hod a jeho využití je mj. i pro pomoc sociálně slabším občanům v našem okolí. Šatstvo je nutné dodávat čisté a nepoškozené, v igelitových pytlích nebo v uzavřených převázaných krabicích.

Kvalitnější ošacení je možné dále poskytnout do charitního terapeutického obchodu Fimfárum v Husově ulici u kruhového objezdu.

 

Vložil Šauerová Naděžda (18.10.2012), přečteno 2833x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.2806

Právě procházíte:

Úvod | Městský úřad | Informace z odborů | Sběr použitého ošacení, textilu, obuvi a hraček