Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Úspěšná prezentace Českomoravského pomezí v Brně a v Praze

Již tradičně se začátkem roku uskutečnily v Brně a v Praze dva nejvýznamnější veletrhy cestovního ruchu v České republice. Obou akcí se zúčastnili také zástupci turistické oblasti Českomoravské pomezí, která v letošním roce připravila pro návštěvníky spoustu zajímavých novinek.
První z nich byly představeny na lednovém veletrhu Regiontour v Brně, kde se oblast vymezená městy Litomyšl, Polička, Moravská Třebová, Svitavy a Vysoké Mýto prezentovala v samostatné expozici. Hned v úvodní den veletrhu byly slavnostně pokřtěny první tři animované filmy ze série „Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí“. Tyto vtipné snímky s notnou dávkou nadsázky i kontroverze přibližují více či méně pravdivé příběhy několika osobností spojených s Českomoravským pomezím. Návštěvníci brněnského veletrhu mohli zhlédnout film o svitavském rodákovi Oskaru Schindlerovi či věhlasném designérovi automobilových karosérií Josefu Sodomkovi z Vysokého Mýta. V dalším snímku se diváci setkali se stavitelem poličských hradeb Zdislavem a nechyběl ani odkaz na hudebního skladatele Bohuslava Martinů.
Jen o pár týdnů později pokračovala prezentace animovaných filmů Českomoravského pomezí na pražském veletrhu Holiday World. Za účasti vedení měst, zástupců médií i návštěvníků veletrhu byly představeny snímky o egyptské princezně Hereret, jejíž mumie je součástí atraktivní expozice městského muzea v Moravské Třebové, a o Magdaleně Dobromile Rettigové, asi nejznámější české kuchařce a autorce knih o vaření, která strávila část svého života v Litomyšli.
Animované filmy, určené zejména pro využití na internetu a sociálních sítích, doprovodí řada dalších výstupů v podobě omalovánek, krátkých komiksů, rozhlasových spotů a pohlednic. Zajímavým výstupem bude nová geolokační hra pro uživatele tzv. chytrých telefonů, jejíž spuštění je plánováno na květen letošního roku.
Představeny byly také tiskoviny Českomoravského pomezí. Oblíbený kalendář nejvýznamnějších akcí v regionu pro rok 2013, doplnila zcela nová brožura s pobytovými programy pro rodiny s dětmi nazvaná „Pojďte s námi do pohádky“. Poprvé byl v Praze i Brně prezentován slevový program Bonus pas Českomoravského pomezí. Knížka s více než padesátkou slev a bonusů na hradech, zámcích, v muzeích a galeriích, ale i ve sportovních a ubytovacích zařízeních, restauracích, kavárnách nebo informačních centrech i v letošním roce umožní návštěvu mnoha zajímavých míst za atraktivní cenu.

Ing. Jiří Zámečník
marketingový manažer

Vložil Šauerová Naděžda (2/25/2013), přečteno 2453x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3043
Obrázek ke článku - č.3044
Obrázek ke článku - č.3045
Obrázek ke článku - č.3046

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Úspěšná prezentace Českomoravského pomezí v Brně a v Praze